Yalnız Mesajı Göster
Eski 17-11-2010, 10:49   #1
akinyildiz81
Kaptan

akinyildiz81 kullanıcısının avatarı

Varsayılan levrek avı-3.gidiş 6 levrek.iyi bir eğitmenim sanırım :)

iki hafta önce ben balıkmı autoshowmu derken tercihimi arabalardan yana kullandım.kullanmaz olaydım .autoshowu daha tam gezmemişken abim aradı iyi levrek yapıyor kaç gel diye.olay mahaline vardığımda 9 adet levrek yakalanmıştı 6 tanesini abim 3 tanesini arkadaşı yakalamıştı.toplamda 10kg gibi geldiler.en büyüğü 3150gr(aynı büyüklükteki balığa 8-10kg yazan gördüm insanları eşşek yerine koymaya gerek yok)tabi abimler kenara kadar bayağı güzel bir tane getirmişler.bizimkiler dalga olmamasına rağmen ıslanmamak için aşşağı inmeyince olta ağzından çıkmış küçük bi dalgadada levrek kaçmış.o yüzden yakaladıkları küçük geliyordu adamlara.abimin 3.levreğe gidişi.hafta içide sisli havada 3 tane abim 2 tane arkadaşı almış.balıklar ortalama 1.5kg civarıydı fotoları alabilirsem yayınlayacağım

balıklar 31 ekimde yakalandı demekki hala iş yapıyor.mevsim çom yumuşak geçen seneye göre ondan olabilir.balıkların tamamını strike pro ve pelikan sahteyle yakalamışlar.remixon ip misina ,cormoran 2.70 kamış ve makina kullamışlar.benim tavsiyem 2.40m 5-25gr atarlı kamış yeterli.spin makinanız kaliteli olsun bu çok önemli.birde berkleyin beyaz örgü misinası var 60 ytl civarı ama müthiş çekeri var.(bizim mekan kayalık,karadeniz hırçın 1kglık balık5kg oluyor)daha sakin yerlerde istediğiniz misinayı kullanın nitekim levrek çabuk yorulan hemen kendini koy veren balıktır.son olarak kalama mutlaka açık olsun son anda kapatın çünkü balığın ilk kafa darbesi bayağı sert oluyor geneldede o anda koparıyor.sağlıcakla kalın.herkese iyi bayramlar...

Bu mesaj en son " 24-11-2010 " tarihinde saat 11:49 itibariyle Necati ARAT tarafından düzenlenmiştir....
akinyildiz81 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links