Yalnız Mesajı Göster
Eski 08-01-2012, 19:17   #22
ihsan929
Oltacı

ihsan929 kullanıcısının avatarı

Alıntı:
arm59 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Örgü ipleri at-çek için hiç tavsiye etmem 10. atışından sonra müthiş karışır bütün balıkavın düğüm açmakla geçer. Belki ağır kurşunlarla at-çek yaparsan karışma süresi biraz daha uzar ama eninde sonunda karışır. Naylon misinadan şaşma eğer dipe takıldığı için suniyemini kaybediyorsan kendiliğinden açılan halkalar var onları kullan.
merhaba
örgü ip ile yaklaşık 1.5 yıldır atçek yapmaktayım ve haftada ortalama 4 veya 5 gün levrek peşinde koşmaktayım. captanın 0.10 luk ve berkleyin 0.06 kullanmaktayım 3 makinamda dolaşma olayı çok nadir oluyor balzerin ip misinalar için yağı var bu yağ ile ipleri yağladım atma mesafesi epeyce uzadı genelde sahte yem kullanıyorum 7 gr dan 13 gr kadar hepsini rahat atıyor ve karışma olayı kesinlikle yaşamıyorum. karışma olayı kullandığınız makinadanda kaynaklana bilir. sarım işleri düzgün olmazsa karışır. birde ipin ucuna 30 cm flora karbon misina bağlıyorum balık ipi görme olayını ortadan kaldırmış oluyorum. Rapalanın videolarını izlediğinizde dikkat edin hep ip kullanılıyor ama uç kısmına kesinlikle misina bağlıyorlar.
hepinize bol ve güzel avlar dilerim.