Yalnız Mesajı Göster
Eski 31-03-2008, 10:37   #19
cevat2
Kaptan

cevat2 kullanıcısının avatarı

Arkadaşlar sahte yemler 5-12 cm kadar genelde 6-14 gr ağırlığında olur, popper denilen gagasız ve su üstünden gelenlerde bu ağırlık 20-40 gr arası olur ,yemler 14 cm ulaştığı taktirde 45 gr ları bulur.Bu tip yemleri surf kamış ile atmak için ya 22 cm gibi 100 gr ma yakın ağırlıklarda olanlarını kullanmak yada ilave ağırlık takmal gerekir.En kolay yolu spin kamışları kullanmak ve ağırlığa göre seçim yapmaktır.genel olarak yem boylarını 7-12 cm aralığında kullandığımızdan 10-30 gr bir kamış en iyi şekilde cevap verecektir.Oltacının boyuda çok önemli bir faktördür .Ben 180. cmm ve 2.40 kullanamıyorum mesela tüm kamışlarım 2.70 cm hatta şu sıralar 300 cm de kullanmaya başladım.Sahtenin uzağa gitmesi için yalnız kamış değil makinede önemli rol oynuyor bu konular çok kere işlendi ama açılmışken bir daha üstünden geçelim.Sığ makaralı makineleri tercih ederseniz misina daha kolay sağılacağından atış mesafesi epey farkeder.Bir de unutulmaması gereken konu kamışın kalitesidir.2.80 cm Daiwa theory 2 parçalı 10-30 gr kamış ile 25 lik shimano exage ile 12 gr lık,12 cmlik Rapala huskyJerki 50 mtlere rahatlıkla atabiliyorum.
Yer:İSTANBUL
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
cevat2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla