Yalnız Mesajı Göster
Eski 26-12-2012, 18:56   #29
Akın ÖZTÜRKMEN
Oltacı

Alıntı:
Murat ÇAKMAKÇI tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Hava günlerdir biliyosunuzki kuzey yönlü esmskte.Çupra zamanı değil ama zaman geçirmek için, yeni yerler için yola çıktım. Ve aklımdan geçen yerleri denemeye başladım. İlk denediğim yerde kalma kararı aldım belkide yorgunluktandı.Sabah hava çok yatıktı verimsiz geçti ve saat 9 gibi havanın hareketliliğiyle balık yemlenmeye geçti.Yapmış olduğum mazmuzun etkisiyle olsa gerek balıklar arka arkaya sıraya geçtiler ve bianda bıçak gibi kesti. Ne oldu anlamadımOltama takılan balıkları sizlerle paylaşmak istedim
Kullandığım mağ...0.18 misina,4 num. iğne,macun

Murat bey kuzey yönlü rüzgarlar estiğinden Çupra zamanı değil diyorsunuz.Ben de sizin gibi İzmir'liyim ve çocukluğumdan beri balık merakım vardır.Şahsen ben İzmir'de güney yönlü rüzgar esiyorsa hatta esecekse yerimden kıpırdamam.Zira bu güne kadar ki tecrübelerime göre balıklar güney rüzgarlarının başlayacağını 2 gün öncesinden hissedip sırra kadem oluyorlar.Buna inanmayan veya dikkat etmeyen hava raporlarına bakmayan arkadaşlar balıktan elleri boş dönüyor.İzmir körfezi için özellikle 2-3 veya 35 kuvvetindeki kuzeybatı ( imbat ) balık avı için bulunmaz nimet bizim için.
Akın ÖZTÜRKMEN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla