Yalnız Mesajı Göster
Eski 15-10-2011, 21:09   #10
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Sarımert1994 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
S.a abiler Üstadlarım kolaygelsin perşembe günü forum kipada oyster 496 1/0 igne vardı bu 1 numara ignemi bide kamış setini aldıgım adam sen acemisin yeni başlkadın bu işe deyip 1 numara 'sinek İgne' tavsiye etti 1 numara igne sinek igne diye tahmin ettim ve aldım fiyatıda 2 tl paketin içindede 10 tane var sudan ucuz
İğne numaraları 1'e doğru büyür model ve markaya göre başlangıç numarası farklıdır. Mesela senin bakmış olduğun 496 seri numaralı iğne aslında mustadın 496 seri numaralı ürününün büyük ihtimal takliti ve 11 numara en küçüğü diye hatırlıyorum 1 numaraya kadar büyür daha sonra 1/0 2/0 3/0 şeklinde büyümeye devam eder.

Sinek iğnesi ise aslında bir iğnenin modeli değildir genel olarak ufak iğnelere sinek iğnesi denir. Benim ısparoz tarzı ufak balık avlarında kullandığım iğne 8 veya 9 numara crowne iğne modelini şuan hatırlamıyorum siyah renkli dar ağızlı çapraz olanlardan. Kutusu (100 ad) 3 bilemedin 4 liradır kopart kopart bağla

Bu arada malzeme alışverişlerin için Hisarönü'nde bulunan av bayilerini ziyaret etmeni öneririm hem çeşit çok bol olur, hem fiyatları daha uygun olur.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla