Yalnız Mesajı Göster
Eski 14-05-2012, 22:29   #1
muratdogan
Kaptan

Varsayılan Çeşme/Ildır (İzmir) Balık avım - 12.05.2012

Hepinize saygı ve selamlarımla.

Hava durumuna baktığımızda yağmurlu göstermesine rağmen rüzgar olmadığını görerek avı gerçekleştirebileceğimizi düşünerek yola çıktık ve tadını aldığımız merayı tekrar ziyaret etmeye karar verdik.
Sabah saat 06:30 koyulduk yola ilk ava başlağıcımız sırtı oldu ve 15 dk. sonra ilk misafirimiz oltamıza gelmiş oldu.
Misafirimizden kareler.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Böylelikle neşemiz yerine gelmişti.
Yemli meramıza sabırsızlandığımız için Levrek avımızı uzatmdan yemli avlağımıza gelmiş olduk.
.
Hava şartlarından istediğimiz merada teknemizi sabitleyemediğimiz için daha korunaklı bir koy'a yakın avlanmak istedikse de avımız verimsiz geçti. Orasımı, burasımı derken akşam ettik.
Dönüş yolun da tekrar Levrek avımıza devam ettikse de iki adet iri levrek tekneye alamadan kaçırdık.
Eee ne demişler kaçan balık büyük olur diye.
.
Avımız da
KARAGÖZ
Mercan
Çok sayı da yakalamama rağmen hepsini denize geri iade ettim.
Saldığım balık sayısı en az 100 adetten aşağı değildi.
Sebebine gelirsek te ufak olmalarından dolayıdır. Aslında çoğu kişiye göre alınabilir ölçüler de olmasına rağmen benim skalama göre oldukça küçüklerdi.
NOT : Lütfen unutmayalım her avcı balıkların boyunu ölçmesine gerek duymamalı o anda göze küçük geldiyse anında balığa zarar vermeden denize geri iade etmelidir diye düşünüyorum.

Saygı ve Sevgilerimle RASTGELSİN...
muratdogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links