Yalnız Mesajı Göster
Eski 02-05-2012, 13:14   #8
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Ahmet TARİH tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle

Üzülme be Anılım bu işin doğasında bu var zaten. Boğazın ortasına deli akıntının içerisine kamışla kıyıdan 200 gr olta atmak zaten riski baştan almak demek. Çoğu zaman çaaaat sesi ile patlayan misinalar havada uçuşur burada. Hatta uzun süredir Boğazda yeni bir iş sektörü oluştu. Av mevsimi başı-ortası ve sonunda bazı kişiler kıyıdan veya dalarak, dibe takılan bu ganimetleri çıkartıp yeniden kazanma yoluna gidiyorlar. Oldukça zor bir iş. Ama rızık çıkıyor ki yapıyorlar. Hemde meraklı ve masum balıklar için dipteki riskin azalması adına güzel bir çalışma oluyor. Ayrıca kurşunların suya olumsuz etkisinide azalttığı için takdir ve teşvik edilmesi bile gerekir bence.
Orada ki durumu tahmin edebiliyorum abi dip akıntısının yarattığı zorluğu göz önüne getirebiliyorum..
Dalgıçlar hem rızkını çıkarıyor hem kurşunları topluyor diyorsun bunu çoğu dalgıç yapıyor hem maddi kâr hemde deniz temizliği açısından güzel bir hareket. Dalgıç arkadaşlarım bana çok sayıda kurşun getiriyorlar hepsi de denizden çıkıyor
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla