Yalnız Mesajı Göster
Eski 18-06-2010, 11:10   #8
Bahadır Sarıca
Çımacı

Bahadır Sarıca kullanıcısının avatarı

Alıntı:
DzzY tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
O kadar çok fırdöndünün balığı rahatsız edebilceği düşüncesindeyim. Ve takımı anlık bırakmada fırdöndüler dibe yatıcağından olası bir karışma o zaman gözlenebilir.
Misina markası belirtilmiş o kadar kaliteli bir misina olmasa sanırım bu kadar düğümü kaldırabilicek kapasiteyi içermemiş olurdu
Paylaşım için teşekkürler
Sevgili Anıl,
Bir çok arkadaşımız balığı rahatsız etme konusunda seninle aynı düşünceleri paylaşmıştı. Onlara getirmiş olduğum açıklamayı sana da getireyim.
Bu takımı ben 50-60m gibi derinliklerde kullanıyorum. Bu derinliklerde ışık yok gibi bir şeydir. Bu derinliklerde balığı bildiğin gibi yemin kokusu ile çekmeye çalışıyoruz. Bu takımda ise ilave olarak fosforlu boncuklar balığın ilgisini çekecektir. Amaçlardan biri de budur. Arkadaşlarımızla yapmış olduğumuz avlarda ben bu tür problem yaşamadım. Ayrıca klasik takım kullanan arkadaşlarıma göre av verimim çok daha yüksekti.
Burada bence kösteklerde kullanılan fluorocarbon misinanın önemi çok büyük.
Misina olsun iğne olsun tüm balıkçılık malzemelerimde olanaklarım ölçüsünde en iyi ve kalitesini kullanmaya çalışıyorum. Herbir bağlantı noktası takımın güvenirliğini azaltsa da iyi düğüm ve iyi misinada sorun yok
Sevgi ve selamlarımla...
Bahadır Sarıca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla