Yalnız Mesajı Göster
Eski 12-09-2011, 13:42   #8
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Alıntı:
colombo12 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhabalar,
bende amatör olarak kıyıdan balık tutuyorum.Boş zamanım olduğu an soluğu deniz kıyısında alıyorum.benimde sorum makinamdaki misina az olduğu için değiştirmek istiyorum ancak kaç mm lik misina almalıyım bilmiyorum.Balık olarak kesin şu balığa atıyorum diyemiyorum ne gelirse artık.Onun için misina ile ilgili önerilerinizi bekliyorum.
Teşekkürler
Aramıza hoşgeldiniz.
Kıyılarımız balıkları meralara bağlı olarak 4-5 kilolara kadar çıkabiliyor. Lüfer-kofana genelde çok dirençli balıklar olduğundan biraz daha kalın misina isteyecektir tabi ki bunun açığını kaliteli misina faktörüyle kapatabilirsiniz. Misinanın kalitesine oranlı olarak gücü değişkendir mesela bir markanın 0.35mm'i 2 kiloluk levrekte kopma gösterir bazı misinanın ise 5 kilo levreği çektiğini görebiliriz. O yüzden markayı iyi seçmelisiniz diyorum.
0.28 ile 0.38mm arası misinalar hatta 0.35mm diyelim makina da rahat kullanım olanağı sunar misina kalınlaştıkça makinadan sıyrılma ve üzerine sarım daha az olacağından atışlarda 40-50metreden sonra misina kafa kısmının iyice içerisine doğru azaldığından sürtünme artışı olup daha uzak mesafeye atmanızı engelleyecektir. O yüzden kalınlığı orantılı ayarlamalısınız Kaliteli misina tercih edecekseniz eğer 0.28 ile 0.35 arasında en ince misinayı almanızı tavsiye ederim
Rastgelsin.
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla