Yalnız Mesajı Göster
Eski 22-02-2007, 05:55   #5
mufi
Guest

Doğancım yorumların için teşekkürler.. ayrıca şu gofret meselesini ben de deneyeceğim..de bu aralara kefaller keyifsiz... dün Gümüldür azmaktaydım binlerce kefal su üstü yapmış ...(uzun zamandan beri ortalıkta yoktular)hava sabah ilk anlarda saat 10 a kadar karadan kuzeyli/batılıydı .. daha sonra hafiften sertledi ve denizden esmeya başladı..güney/dogu gibi.. kefaller Azmakta resmen suda dans ediyor /gösteri yapıyorlar...zıplamalar.. vs..ama burnunun ucundaki ekmeğe rabet etmiyorlar..kurt+ciger felan da denedim.. hikaye...
Önc..sabah erken saat08/30 gibi. ilk olarak levrekleri tuttugum yere bu kez çift olta canlı mamun+boru kurdu attım sabahtan saat 11 e kadar ...tık yok...birkaç ufak gamit...daha sonra hava denizden gelince işler bozuldu...levrek adına tık yok tu...geçende tüm gün hava karadan esiyordu ve levrekler sıg suda cirit atıyordu.... .daha sonra azmak kenarına yollandım...

ayrıca benim bu çift şamandra sistemde küçük şamandaları hazır alıp 2 farklı renkte boyuyorum 1/siyah 2/,fosforlu sarı ..siyahlar akşam üstü gün batımı ve bulutlu havalarda birde güneş li havada oltayı güneşe doğru attıgında su üstünde 25m ye kadar gayet iyi gözüküyor..güneşli havalarda güneş yandan ve arkadan geliyorsa fosforlu sarı da aynı şekilde ..gayet net gözüküyor...
ayrıca bana göre aynı numarayı kullanmak kaydı ile (çapraz iğne iyidir) siyah yada beyaz farketmiyor.. zira iğne zaten ekmegin içinde kalıyor.. birde mustad kullanmanın faydası var zira diğer uzakdogu iğnelerine göre daha ince /hafif ve avcı.....
  Alıntı Yaparak Cevapla