Konu: Tek levrek
Yalnız Mesajı Göster
Eski 11-09-2012, 08:11   #1
kahya
Oltacı

kahya kullanıcısının avatarı

Varsayılan Tek levrek

sevgili forum üyeleri,
geçen haftayı tamamen mordoğanda geçirdim.
ailecek dinlendik.okulların açılmasına son bir hafta kala bence mordoğanın en güzel mevsiminde çocukları ve kendimi dinlendirdim.

Umudum olmamakla birlikte sabahları at çek planlıyordum ve ilk günün sabahı kıyıda yerimi aldım,hava sert e yakın kuzey batı idi.
daha önceden iyi bildiğim fakat avlanmadığım merada 5:45 de atışlara başladım. başta umutsuz çıktığım avada nedense umutlanmıştım.sabahın serinliği dalgaların köpük köpük kıyıya vurması nedense bana levrekli sabahları hatırlattı.

Baş oyuncum river devil 21, 12 cm sahtem ile başladım ve saat 6:15 civarı levrek sahtaye bindi.boyutuna göre güzel basarak zahmetsiz bir şekilde kıyıya aldım,kepçem hazır olduğu için uğraşmadan karaya çıkardım denizin lokumunu.

fakat gel gelelim file tipindeki kepçeye sahte neredeyse kilitlendi.
baya bir uğraştan sonra kepçeden balığı kurtardım.Takılma olduğu için hemen ardından atışlara devam edemedim.(bu çok önemli balığın arkasından atışlara devam edildiğinde 2. ve 3. balık kandırması şansı daha yüksek.)

geçen bu kurtarma çalışması ardından atışlara devam ettim 2. atışta levrek sahteye kuyruk attı yada 1,5 metre civarı sağıma duğru taşıdı ama onu kandıramadık. ileleyen zamanda artı 1 vuruş daha oldu ,sonra aydınlık olmaya başlayınca sırayla sahteleri dibe taktım.

3. takılıştan sonra paydos ettim.
basılsa öğlende gelip sahteleri toplayacaktım.
hemde kendi kendime bölgede gözlükle gezerim birşeyler varsa gündüz zıpkınla devam etme niyetindeydim.eve gittim kahvaltıdan sonra çocuklarla tekrar kıyıya gelmem öğleni buldu çok aramama rağmen sadce strike proyu bulabildim.river ve adını bilmediğim diğer sahtem ortada yoktu.sonradan öğrendim oraya sabah zıpkıncılar gelip dalış yapıyorlarmış sanırım benim sahteler şu anda başka birinin çantasında olabilir.

avlak yer yer derinliği 25-30 cmlere kadarar düşen döküntü taşlı yer yer otluk ve öbek öbek eriştelik bir yer.

bu balık 450 gr geldi.
oğlum doğu afiyetle yedi bizde köfteye talim.
hoşçakalın.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Uploaded with [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Uploaded with [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Atıl ŞENKAHYA
İZMİR 1969
Tasarımcı
kahya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links