Yalnız Mesajı Göster
Eski 29-10-2010, 10:35   #1
kaptankarabulut
Üstad

kaptankarabulut kullanıcısının avatarı

Talking Nihayet çapari..

Yaz başlarında beklediğimiz uskumru nihayet dün kendini gösterdi...

Salı çarşamba günleri havanın güzel olmasına rağmen kayın pederimin rahatsızlığı nedeniyle denize çıkamamış kayın pederimi hastaneye götürüp getirmekle ilgilenmiştim.
Dün öğle saatlerine doğru havanın biraz sakinleşmesini fırsat bilip iki günlük deniz hasretini gidermek için kendimi denize attım.
Amacım biraz sırtı çekip, o iyot kokusunu içime çekmekti.Sırtıda aynı sularda dört tane uskumru aldım. O sularda çapari yapmak fikri aklıma düştü. Denemekten bir şey çıkmaz deyip çapari takımını suya indirdim. Ama aslında pek de ümidim yoktu.Takımı iki üç defa indirip kaldırdığım bir anda vuruşlar peş peşe geldi. ilk çekmemde yedi tane uskumru üzüm salkımı gibi tekneye geldi.Ard arda her indirdiğimde ikişerli üçerli dörderli peş peşe geldiler. Havanın bir anda bozması ve batıdan sert esmesi takımları apar topar toplamama neden oldu.Toplamda 48 uskumru iki tanede istavrit almışım.
Tabii hepsini kendim yiyemezdim. Eve gelirken bir çoğunu satıp sekiz tanesinide eve getirip afiyetle ağlatmadan yedim.
Bu arada oğlum güzel bir fotoğraf makinesi hediye etti. Fakat makineyi evde bıraktığım için ancak eve getirebildiklerimi resimleyebildim.
TÜM DOSTLARA RASTGELSİN..

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN
Telefon: 0538 294 01 94

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
kaptankarabulut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links