Yalnız Mesajı Göster
Eski 12-01-2006, 04:45   #10
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
aserkansatı tafarından gönderildi
Arkadaşlar tam link bu.Buyrun okuyun.Eylül ayında yazılmış bir yazı.Ben pek bir şey anlayamadım...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Sanırım açıklama yapmam gerekiyor.
Olaylar çok uzun kısaca anlatsam bile baya uzun sürecek neyse başlayalım.
Olay 1 yıl kadar önce bizim bahsi geçen amatör balıkçılık adlı siteye üye olmamızla başladı (anıl ve ben). Daha sonra aramızda tartışma çıktı üyeliğimiz silindi. Bizde kendi sitemizi kurmaya karar verdik. Anılla ortak arkadaşımız olan bir arkadaş bize bir forum yaptı. Bu forumda admin yetkisi anıldaydı bende moderatör olarak sitede bulunuyordum. Bu forumu yapan arkadaş anılı gaza getirerek diğer foruma saldırmalarını sağlamışlar bunu yaparkende bizim sitemizin yönetim panelinden diğer siteden üye olan bir admin arkadaşın parolasını çalarak yapmışlar. Daha sonra biz bu arkadaşla muhattabı kestik bende anılla konuşup yaptığının yanlış olduğunu anlattım. Daha sonra bu arkadaş gelip bizim forumumuzada saldırı düzenledi. Sitemiz 4 ay kadar yayından kalktı. Bende yeni bir sunucu kiralayıp şu an kullandığımız vBullettin adlı hazır forumu kurdum. Tam bu tarihlerde zıpkıncı.com ve amatör balıkçılık sitelerine saldırı düzenlenmiş. Adımız 9 a çıktığı için ilk akla gelen bizler olduk ve böyle şeyler çıktı ortaya. ben zıpkıncı.com sitesinin adminiyle konuşup o dönemde olayları halletmiştim. Ama nedense amatör balıkçılık sitesinin admini ile uzlaşamadık ona bunların bizimle ilgisi olduğunu anlatamadım. Sonucuda yukarıdaki linkteki yazı yazıldı.
O veya bu şekilde bizden şüphelenen şifrelerimiz çalındımı diyen varsa
benimle msn yada özel mesaj yoluyla iletişime geçsin admin panelinin şifresini vermeye hazırım bakıp gözlerinizle görün şifreler hiçbir şekilde görünmüyor.

Siz üye olurken şifreleriniz md5 tekniği ile geri döndürülmez şekilde veritabanına gömülüyor. Peki üye girişlerinde nasıl şifre kontrolü yapılıyor derseniz sizin girdiğiniz şifre yine md5 ile dönüştürülüyor ve veritabanındaki ile karşılaştırılıyor.
Umarım bu yanlış anlaşılma giderilir.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla