Yalnız Mesajı Göster
Eski 28-04-2007, 19:32   #18
selimlee
Oltacı

selimlee kullanıcısının avatarı

merhaba arkadaşlar.Foruma yeni oldum.Öncelikle yeni sezonda hepinize rastgelsin.sizlere çok farklı bir yemden bahsetmek istiyorum.bilmem duydunuzmu adı,PHOLASS.şekli bildiğimiz kara midye ile sülünes arasında bişey.oldukça etli,eti sülünesten biraz daha sert kullanımı güzel bir yem.EN BÜYÜK ÖZELLİĞİ bu yem gece çok güzel fosfor ışık saçıyor.fosforu okadar çokki yemi avuç içnize iyice bulaştırıp zifiri karanlıkta elinizi bir arkadaşınızın yüzüne tutun,arkadaşınızın nasıl yüzünün gözüktüğünü göreceksiniz,Resmen yeşil fosfor ışık saçıyor.Dahası ıslandıkça fosforu artıyor.diyeceksinizki böyle güzel bir yem varda niye hiç satılmıyor.evet satılmıyor çünki toplaması okadar zorki.sert balçıklı kıyıya yakın dere ağızlarında bulunuyorsağlam bir küreğiniz yoksa işiniz çok zor.ben bu yemi izmir civarında topluyorm BALIKLIOVA civarı.Toplaması zahmetli olduğu için gündüz avcılığında ziyan etmiyor gece kullanıyorum.O yemle nelermi yakaladım.gece özellikle fosforundan dolayı levreğin dikkatini çok çekiyor.levrek başta olmak üzere ,çipura,mırmır,YILAN balığı,isparoz,sargos,karagöz,kısacası o yemin yakınından geçen balık ne olursa olsun yüzde 99 balık sizindir yüzde bir olasılıkla balığın fazla büyük olmasından dolayı oltanızın kopmasıdır.bu yemin(PHOLASS) bulunduğu yerde 8 şeklinde 2 tırnak boyunda (içiçe) delik görürseniz bilinki pholass dır.MORDOĞAN tarafına balığa gitmek isteyen arkadaşlara bu yem için yardımcı olabilir balık tutmanın keyfini çıkarta biliriz. hepinize saygılar.selim111-@hotmail.com
selimlee Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla