Yalnız Mesajı Göster
Eski 29-10-2010, 19:35   #1
hakan özorpak
Oltacı

hakan özorpak kullanıcısının avatarı

Varsayılan sınarıtın tutulusu ve hazırlanısı

sevgılı dostlarım havaların kotu gıtmesı hepımızın sınırlerını ıyıce gerdı cuımartesı gunu posedıondan aldıgım hava 12 ye kadar musade edecegını soluyordu ama cok acıklayıcı degıldı sonrasını kestıremıyordum ama lodos bızı uzmez dedım

sabah 7 de uyandıgımda carsaf gıbı bır denız bızı karsıladı harıka bır manzara vardı gecesıde kalamar avına cıkmıstık esımın at-cek yontemıyle tuttugu 800 gr cıvarındakı kalamar yuzumuzu guldurmuştu.Bugun sırtı mercan ve kalamara bakmak ıcın sabırsızlanıyordum teknemıze gıttık brandaları acmak yarım saat suruyor bazen kızıyor branda ıle kapattıgıma D: neyse mazot kondu kumanyalar kamaraya yerlestırıldı su tankları dolduruldu ve motor yagı sanzuman yagı kondesa suyu gıbı rutın kontrollerımızın ardından marsa bastık
36 hp lık dızel makına sabırsızlanıyordu hareket ıcın ıpler cozuldu ve romote controle ılk hareket verıldı lımandan yerımızden ayrıldık 3 uzun korna sesıyle lımandakı dostlarımı selamlayıp acık denıze dogru rotamızı dondurduk yolda rapala magnum 30 feet dalan 18 cm lık rapala suda bu ara kılıc goruluıyormus yıne belkı busefer tekneye alırız dusuncesıyle sheaksper cıkrık gorevını yapmak ıcın yerını aldı cıkrıktan 150 metre dacron 0:30 denıze dokuldu magnum 30 feet 12 metrelerden 6 mıl suratle gelıyor ama nafıle hıc balık yok 10 metrelere sokulmaaya basladık yok 13 metrelerde annemden bır feryat motor stop motor stopppp esım hemen cıkrıgı topladı ben dumende manevralarla balıga yaklasıyorum annem bıryandan bu ne dıye merakla denıze bakıyor ve elındekı 0:35 mısınanın ıncelıgı yuzunden parmaklarının acıdıgından yakınıyor balık kendını gosterdı sınarıtt dıye bagırıyorum teknede bır heyecan esım havalara ucuyor kendısı sınarıtı cok sever hemen menu planları ıcerısınde ve kepceye bıle gerek duymadan albastarın kasıgının ucunda guzel govdesıyle bıze selam veren dıslerını korkuturcasına gosteren bır sınarıt ustune sırtıya devam bır ırı ıstavrıt daha alıyoruz pardon ıstanbuldakı dostlar kıraca dıyor ona ozellıkle ıstavrıtı yakaladıgımda turan abı buyur bunu sana armagan edıyorum dıyorum cameraya yakında vıdeo goruntulerınıde eklıcem buyrun sınarıtın yakalanısından sofraya gelısıne kadar gecen guzel yolculugu

A RH Pozitif

Bu mesaj en son " 29-10-2010 " tarihinde saat 20:04 itibariyle Hasan BALIKÇI tarafından düzenlenmiştir....
hakan özorpak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links