Yalnız Mesajı Göster
Eski 19-04-2010, 22:51   #8
Kaya ÖLMEZ
Oltacı

Kaya ÖLMEZ kullanıcısının avatarı

Herkese merhaba. Hasan beyin sorusu üzerine sık sık söylesemde kime ait olduğunu anımsamadığım sözü tekrarlayacağım. bence de "YOL HEDEFTEN DAHA ÖNEMLİDİR." Hedef bellidir. Ama yol da karşılaşacaklarımız değil, hedef statiktir, durur. ama yol devingendir o ve içinde biz hareket ederiz. Hedefte bizi bekleyenler yukarı aşağı bellidir; ama yol süprizlere gebedir.Bu nedenle ben bi yere gitmeyi bi yere varmaktan hep daha çok severim. Balık tutmaya gitmeyi de balık tutmaktan daha çok seviyorum. Yakaladığım en güzel balık balığa giderken düşündüklerim ve heyecanlarım kadar güzel değil. Ve balık tutarken yada bir başka faaliyet sırasında insanların tanımanın hazzını hiç bir balığı tutmak vermiyor.Tabii ki tanımak insanı her daim mutlu da etmiyor. Bi yere gidiyorsun seninle aynı heyecanı paylaşsa da avlağa balık avlamak için senden önce gelmiş bir kişi sirkülerde yasak olmasına karşın sekiz kamışını da suda tutmaya devam ediyor. bir kamışını çekip sana bir yer vermiyor.H atta birazda meydan okuyor .. Bu durumda bir başka yerde çok iyi balık tutsan da o gün mutlu olamıyorsun. Bu babta son sözüm o dur ki önemli olan aynı yolda aynı heyecanı paylaşmaktır. O güne değin hiç tanımasan da aynı duygu ile hareket ettiğini bildiğin insanı yani yoldaşını kucaklayarak ona ve ortak amaca değer vermektir. Balık tutmakyani hedefe varmak sonra gelir. Varsın " dünya gemiyi sürerken senin karşılaştığın fırtınalarla ilgilenmez , senin limana gemiyi yanaştırıp , yanaştıramadığınla ilgilenir" desinler. Balık avlarken , en azından balık avlarken benim dünyam onların sözünü ettiği dünya değil. Herkese Rastgele..

Bu mesaj en son " 19-04-2010 " tarihinde saat 23:08 itibariyle Kaya ÖLMEZ tarafından düzenlenmiştir....
Kaya ÖLMEZ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla