Yalnız Mesajı Göster
Eski 16-12-2007, 20:22   #8
elmexicano
Oltacı

değerli iskenderunlu kardeşlerim,

bir önceki mesajlarda da belirtildiği gibi, alinin balıkları o bölgede en güzel yöntemdir. mükemmel sonuçlar alacağınızdan şaşmayın.

issos otelini geçtikten sonra çeşme civarında balık yakalamak çok zevklidir. hele kasım-aralık zamanı bir başkadır. balık çekmekten yoruldugumuz günleri hatırlarım.

35lik misina, iğne ve sardalya... yeterlidir. ama yemle uğraşmak istemiyorsanız, alinin balıkları süperdir. hem ağırdır ve uzağa atması da kolaydır.

benim genelde balık avladıgım yer, güleryüz sitesini geçtikten hemen sonra, başak sitesinin önüdür. orada 5 metrelik bir dalgakıran var. onun sağ köşesinden 50 metre kadar ileri, 100 gr gezer kurşun+ çelik telli misina + yarım sardalya takıp atın. lahoz, levrek, lüfer alırsınız mutlaka. eylül ayında bu şekilde 4.5 kiloluk bir kaya balığı yakaldım ordan. fırsat bulup dalış yaparsanız, aralıklarla çukurlar oldugunu göreceksiniz o bölgede. butun balıklarda o tarafa gelıyor.

bir de, ışıl sitesinin yan tarafında boş bir arazi var. hemen onun önünden atmanız. aman allahımmm. lüferler oraya sürüyle geliyor. canlı kefalle lüfer yakaladım oradan. ama attıgım gibi sürüyle saldırdılar. inanılır gibi değil. bu olay eylül ayında oldu.

herkese sevgilerimi sunarım,

Ahmet Can.
elmexicano Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla