Yalnız Mesajı Göster
Eski 12-04-2012, 21:32   #18
Baba Yalçın
Profesyonel Balıkçı

Baba Yalçın kullanıcısının avatarı

Alıntı:
kaptankarabulut tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yalcın abi inan yazılarını büyük hayranlık ve hayretler içirsinde okudum ve şimdi bizler artık kofanaları orkinosları göremediğimiz gibi yarın torunlarımızda hiç de önemsemediğimiz isparozu kupesi dahi böyle resimlerde göreceklerinden endişeliyim.
Ama derler ya zararın neresinden dönersen kardır diye,umarım en kısa sürede gerekli önlemler yetkililer tarafından alınır ve kesin bir uygulamaya geçilirse belki bir nebze olsun balık neslinin toparlanmasına katkı sağlar.
Süleyman'cım dertleşelim biraz, malesef endişelerinde haklısın. Bende onun için çırpınıyorum. Bu bizim denizlerimizdeki durum bizler içinde yaşayarak gözlemleyerek neler yapıldığını bilerek yukardakilere hiç bir türlü laf anlatamayarak sadece siyasilere kızıyorduk.

Ama son 2-3 yılda işin işine bazı akademisyencik olup akademisyen olmaya çalışanlarıda gördük. 40-50 yıl tilki uykusundalardı, uyandırdık denizin katledilmesine denizlerin bu duruma gelmelerinde büyük katkıları olduğu görüldü. Sonra bir kısmını itirafta ettiler, isteyerek değil tabi dolaylı olarak, sonra PARDON dediler. Şimdi başka işe soyunuyorlar. Ama bunu yapmaları için bazı konularda sureti haktan yana görülmeleri lazımki. Diğer kafalarından geçenleri gerçekleştirmek için, anlamayanları uyutup empoze etsinki tepki çekmesinler tabi yerseniz durumu, yiyenlere afiyet olsun.

Onuda bitirince alışkanlık yaptı ya bir kere gene PARDON derler iş biter.. Burda hepsini yazıcam, hepinizle herkesin önünde dertleşicez. Bana yapılanlarıda madalyalarım kabul ediyorum (+Ya da-) hiç sevmediğim halde onlarıda buraya koyucam zamanı geldiğinde yapılan rezilliği ibret için herkes okusun. En büyük jüri halk jürisidir.

Süleyman'cım isparoz, kupez derken. 2.ci bölümde lüfer ergenlik kısmını okudunmu,
14kg.'lık çinakopu gördünmü, bunlara bakarak bizdeki nerdeyse Tv.'lerde yatacak olan, Mr. Kakafoniyi asrın keşfi 2 tür çinakop soytarılığını, yok biri 17cm.'e kadar büyür
yumurtasını o boyda atar, sonra büyümez, yok Yunanistan'a gider diyen zavallı utanmazları, çinakopu 18-20-14cm. belirleyenleri KISACA ÇADIR TİYATROSUNU ibretle iyi okuyup karşılaştırsın herkes. İçimiz dolu fren tutmadı gene kestim. Saygılar.