Yalnız Mesajı Göster
Eski 14-03-2012, 09:41   #18
obivan
Oltacı

obivan kullanıcısının avatarı

Alıntı:
winchester tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben 60 yaşındayım bundan 45-50 sene önce şimdiki eski garajın ve gıda çarşısının olduğu yer denizle birleşik küçük bir göldü.Buna halkapınar adı verilmişti.Zaten göl halkapınar tren istasyonunun altından körfeze bağlanmakta idi.Gölde çok kefal tutulurdu.
Gelelim kurt meselesine bu gölde ve melez çayının körfeze bağlandığı deltada çok kurt çıkardım ama hiç boru içinde görmedim.Bir sopanın uçuna bir patlak (plastik veya teneke) bağlayıp kurt çıkarılacak çamura saplar çamuru kuçagımıza alıp içindeki kurtlar ayıklanıp patlağın içine konurdu.Çamur tekrar denize bırakılır.Birde sahile vurmuş uzun yosunların altında çok yenğeç bulurduk ozaman.
Birde şemiklerden denize bağlanan bir azmak vardı (şimdi orada mavi şehir inşa edilmiş)
onunda sağında ve solundaki çamurlarda bol miktarda kurt çıkarmışıktır.Şimdi boru kurdu diye aldığımız paketlerde kurt değilde bol miktarda boru çıkmakta.Sizlerle eskiyi paylaşmak istedim herkese rasgelsin.
bu anlattığınız kırmızı kurt için geçerli bir uygulama hal ü hazırda mavişehir azmağında el-kucak işbirliği ile Degaş bölgesinde ise kürek- kucak yolu ile çıkarılmaktadir.
denize sevdalı değil kara sevdalı....
1984 ten beri körfezdeki esmer çocuk...
karantinalı....
namı "doktor" ya da "talebe"
obivan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla