Yalnız Mesajı Göster
Eski 06-09-2011, 11:12   #4
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Merhaba Fehmi bey.
Ahmet abiye kesinlikle katılıyorum.
Çekeceğiniz balıkların makinaya yapacağı maksimum basıncı hesaplayarak tercih yapmalısınız ve ayrıca baktığınız modeller arasında kıyıdan hemen hemen hiç işinize yaramayacak bir modelde yer alıyor. Hedefiniz illahaki uzun mesafeli atışlarsa spro süper longcast 460 gibi bir surf ürününü ucuza alabilirsiniz çekeride sizi tatmin edecek düzeyde olacağına inanabilirsiniz.
Sizin seçtiğiniz ürünler içinden Okuma Distance Pro 60'ı size önereceğim fakat aradaki 70 liralık farklı değerlendirmenizi öneriyorum..
Açıklama yapmadan geçemediğim bir makina ise Ecusima 8000vi bu makinaya ben resmen hayranım teknede 200-250 gram kurşunla çapari yapan ve bazen aynı oltada 5-6 tane uskumru yakalayan bir insanım bunun bir diğer örneğide süleyman karabuluttur o fiyat aralağında başka makinalarla ortalama kaçış kuvvetiyle birlikte 4 kg olan bu baskıyı o kadar rahat çekebileceğinizi zannetmiyorum.. Kıyı takımlarımda da ecusimayı kullanıyorum misinasını adete taşacak gibi sardığımda sürtünmesi de az olduğundan atışlarda verim kaybı çok yaşamıyorum..
Umarım faydalı olucaktır
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla