Yalnız Mesajı Göster
Eski 04-07-2007, 11:22   #10
twennwolf
Oltacı

twennwolf kullanıcısının avatarı

hocam yok öyle ahim sahim birseyler almadim. sadece 2 kamis biri spinner denilen 2 parcali olandan digeride teleskopik.dogal olarak 2 tanede makine aldim. sordum sorusturdum bizim buralarda en cok kullanisli olandan aldim (tabiki keseme göre).shimano katana 2500 marka modeli bu. daha sonra samandira,igne,misina,stopper,firdöndü,kistirma kursun,samandira ve firdöndü arasina kücük plastik boncuk,baligin agzindan igneyi cikarmak icin özel pense,baligi öldürmek icin 35-40cm uzunlugunda özel sopa (merak edenler olabilir bizim burda baligi sudan cikardiktan sonra hemen kafasina vurup öldüreceksin yoksa cezasi var yada öldürmeden hapis diye tabir edilen kafese koyacaksin ama sonucta öldüreceksin) baliklari koymak icin kafes,oturmak icin tabure,lastik cizme,iyi bir yagmurluk, metre ve tarti (tuttugun baligi ölcmek ve tartmak icin). aldiklarim sadece bunlar yani olmazsa olmazlar belki unuttugum bir iki sey daha vardir

ama toplama vurdugunuzda bayagi bir yekün tutuyor ama bu kadar malzemeyi aldiktan vazgecmek ayip olur. ilerde bakalim daha neler lazim olacak.