Yalnız Mesajı Göster
Eski 31-03-2008, 07:25   #17
kırımlı
Miço

kırımlı kullanıcısının avatarı

Alıntı:
katiti tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Eğer yüksek atarlı kamışlarla at-çek yapacapsanız mutlaka bir ağırlık kullanmanız gerekiyor. Bu amaçla en basit çözüm olarak zargana topu denilen beyaz şamandıralar kullanılıyor. Bunun dışında piyasada daha yeni olan spriluno (ya da benzeri, şunun adını bir tam öğrenemedim ) denen şamandıralar var. Bunların güzel tarafı; şekil itibariyle şamandıranın öncesindeki ve sonrasındaki misinanın birbirine dolaşmasını engellemesi, mesafeyi uzatması ve batar tiplerinin kullanımı ile sahte balığın istenen derinlikten çekilebilmesini sağlamasıdır. Rastgelsin...
mert abiciğim uzun zamandır görüşemiyoruz umarım sağlığın sıhhatin iyidir inş.abi ben bu sene denize gitmeyi düşünüyorum ve takımları ona göre hazırladım ve zargana topu hakkında yazmışsın çok önemli bilgiler bunlar .abi bu zargana topunu rapalanın önüne hangi mesafede takmam gerekiyor ? ve agırlık rapalanın dengesini bozar gibisinden yorumlar duymuştum ne kadar dogru ?sevgili abim .zahmet olmazsa çizimli bir bilgi verirsen hem beni hem dostlarımızı en güzel şekilde bilgilendirmiş olursun.saygılarımla üstadım......