Yalnız Mesajı Göster
Eski 30-09-2010, 13:46   #106
bodrumlu
Oltacı

bodrumlu kullanıcısının avatarı

Varsayılan karar verilmiştir..

Uzun uzun düşünüp,taşındıktan sonra kararımı vermiş bulunuyorum.Makinam yolda.Sevgili Erol abi tavsiye etmiş olduğun Okuma cedros 55 üzerinden yola çıkarak Okumanın salına 2 makinası tercih ettim.Umuyorum iyi bi seçim yapmışımdır.İlk önce cedros 55 in devri nekadar yüksek olsada makarasının küçük olduğunu düşünerek cedros 65 i düşündüm devir değerleri 4.8.1 olmasına rağmen dönüş çapının 55 e oranla büyük olması hemen hemen aradaki fark dengelenir diye düşündüm.Cedros 65 e havale ile 180 tl fiyat aldım.Daha sonra okuma salına 2. serisi gözüme battı.bu makina cedros 65 den daha ağır ve fiyatı yüksekti.Araştırdım makina hakkında kimse en ufak olumsuz bi şey yazmamış içimi rahatlatmak için yabancı forumlarada baktım.jigging tekniğinde herkes memnundu.Okuma bu makinada gerçekten çok iddalıydı.Gerek dayanıklılığı gerek çekiş gücü hoşuma gitti. 210 tl havale ile makinayı aldım.yeter artık jig yapmak istiyorum.BU vesile ile çıkrık makinamıda bakıma almış oldum.saygılar sevgiler....

OKUMA SALINA SA II 10000 MAKİNE
Okuma Salina sa 2 10000 0.45/330,0.50/260 misina kapasitesine sahip 4.8:1 devrinde 690 gr 8+1 bilyalıdır. AlumiLite: Alüminyum gövde konstrüksiyonu Patentli EOS: Elliptical Oscillation System (Eliptik Salınım Sistemi) Beş adet yüksek performanslı paslanmaz çelik bilye Bir adet ayarlanması kolay (geri hareketi önleyen) makaralı yatak Tornada işlenmiş delikli alüminyum makara Vidalı alüminyum sap

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

AlumiLite: Alüminyum gövde konstrüksiyonu

Patentli EOS: Elliptical Oscillation System (Eliptik Salınım Sistemi)

Beş adet yüksek performanslı paslanmaz çelik bilye

Bir adet ayarlanması kolay (geri hareketi önleyen) makaralı yatak

Tornada işlenmiş delikli alüminyum makara

Vidalı alüminyum sap

DFD: Dual Force Drag (çift güçlü çekme) sistemi

Hydro Bloc (su blokaj sistemi): Su geçirmez çekme sistemi sızdırmazlık elemanı

HDG: High Density Gearing (yüksek yoğunluklu dişli sistemi), süper güçlü

Büyük ebatlı destek kolu

5 Yıl garanti

Ad :Sertan
Soyad:Bayar
Yaşadı yer:Bodrum