Yalnız Mesajı Göster
Eski 09-06-2011, 18:22   #1
ergundürüsel
Üstad

ergundürüsel kullanıcısının avatarı

Varsayılan 09-06-2011 sarozda jig ile sinarit

Merhaba arkadaşlar,
İş dolayısıyla gittiğim Saroz körfezinde daha önceden konuştuğum arkadaşlar ile saat 14:00 gibi buluştuk. Ufak bir tekne tamiratından sonra saat 18:00 gibi denizde idik. Hava yanık mı yanık kaptan Hakan, Abdullah ve ben ilk meraya doğru yola çıktık. Yarım saat uğraşmama rağmen vuruş yoktu. Sonra 2. meraya sonra 3. meraya yine bir şey yoktu. Son maraya geldiğimizde artık yavaş yavaş umutsuzluk başlamıştı son bir gayret ile 15 dakika daha çekeceğim dedim. jig tabana indiğinde kaldırdım ve balık bindi ben yukarı çekmeye çalışıyorum o kayaların altına girmeye çalışıyor sadece makara cızıltısı duyuluyor arkadaşlar ise tık yok beni izliyorlar yaklaşık 10 dakika boğuştuktan sonra artık balık yorulmaya başladı 5 dakika daha direndi sonra işi bitti 0 m den yukarı çekmeye başladım su üzerine çıktığında son çırpınış sonra jig den tutup tekneye aldım ve herkez rahatladı ama nefesim kesilmiş 10 dk anca kendime gelebildim. Balık tam 5 kg harika bir hayvan. Hem iş hem de zevk işte buna denir. Körfezdeki lidakilerden sonra iyi geldi böyle giderse sanırım sarozu daha sık ziyaret edeceğim. Herkeze rastgele arkadaşlar .

Jig takımı 200 m ip 0.60 floro karbon misina
Hava 2 kuzey
Derinlik 70 m.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

1958
İZMİR
RH+B

Bu mesaj en son " 12-06-2011 " tarihinde saat 08:50 itibariyle Mehmet BODUROĞLU tarafından düzenlenmiştir.... Neden: Resimler düzenlendi ...
ergundürüsel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links