Yalnız Mesajı Göster
Eski 30-03-2007, 06:01   #16
mufi
Guest

Varsayılan dipte yemleme hortumu

Alıntı:
ulash tafarından gönderildi
muvaffak abicim,
suyun aldıntaki basınç, üstündekine oranla fazla olacaktır.bu sistemin çalışabilmesi için de karışımı yeteri kadar basınçla hortuma vermek gerek.belki bir el pompası ya da derinlik az ise, nefesle de olabilir.ama eminim ki bu yaratıcılık la bunun da üstesinden gelirsin
Ulaşcım dün sistemi Gümüldürde denedim hortum boyu 5 m. idi taakribi 50/60 derece eğimle suya girdi. su dışında kalan kısmı1 m.den az dı ve toptaga sapladıgım çubuğa sabitlediğim horumun ucundan döktügüm ayran kıvamındanki un+su karışımı gayet seri şekilde indi ve suyun dibinden çıktı.basınca gerek kalmıyor..
yani sistem gayet saglıklı çalışıyor. yanlız ek bir bilgi vereyim hortum ilk anda hava dolu oldugunda batmadıgı için vede suya atar atmaz. anında batırmak için uç kısmına 100 gr ve yukarıya dogru her 50 cm de bir 20 gr kurşunlar monte ettim. (şemadaki taş işe yaramadı)şimdi gayet iyi oldu.hemen hortum dibe iniyor .
bu arada 3 adet te kefal tuttum.. su bulanık oldugundan maalesef avcılık kesat gitti.

Bu mesaj en son " 30-03-2007 " tarihinde saat 06:05 itibariyle mufi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla