Yalnız Mesajı Göster
Eski 19-03-2007, 08:25   #2
aganta borina borinata
Guest

Alıntı:
cevat2 tafarından gönderildi
arkadaşlar sitemizde bilgi varmı araştırdım bulamadım,oltacıyızbiz sitesinden bahadır beye danıştım pilker kurşun balıklarla ilgili bilgileri paylaşmak istedim,ağırlığı 5-1000gr a kadar oluyormuş tekneden dip balıkları için ve hafif olanları orta suda kullanılıyormuş joker yem ilede çaparilere ağırlık olarak kullanılıyormuş,kıyıdanda iskele,liman gibi 5-6 metre derinliklerde sarkıtma olarak indir-kaldır yöntemi ile dip balıklarına kullanılıyormuş bizim aramızda kullanan varsa paylaşırmısınız ?hafif olanları 15-30 gr gibi rüzgarlı havalarda atçek için kullanılabilir

yapılarından dolayı atçak için uygun olacağını pek sanmıyorum... ki zaten diğer tip lurelerden at çek için kullanılabilecek gereğinden fazla model var kıyaslanacak olursa diğerlerinin yanında randıman vereceğini sanmam... bi ara sudak avında kullanmak için tersten bağlananını yapmıştım... direk dipten geliyordu (zaten öyle olmalı sudak avında) hem çok fazla takılıyordu hemde dipteki tortuyu çok fazla dağıtıyordu... ama denemenizi tavsiye ederim en azında tecrübe oluyor...tecrübe derken nasıl hareket ettiğini görüyorsunuz ve daha sonra belki bi başka avlanma şekli yada özel bi yerde kullanırsınız... elinizdeki lurelerden birini kullanarak kalıp hazırlayabilirsiniz daha sonra da bu kalıba kurşunu dökebilirsiniz...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla