Yalnız Mesajı Göster
Eski 06-06-2007, 14:11   #22
kartallı
Tayfa

kartallı kullanıcısının avatarı

tebrikler arkadaşım,güzel balıklar...yanlız adapazarlıların kireç dökeceğine pek inanmıyorum...bahsi geçen insanların adım gibi eminim bu işi ticaret için yapan ve adapazarına çok yakın fakat başka şehirde ikamet eden insanlar...bahsi geçen şehrin ismini o bölgenin amator balıkçılarını rencide etmemek için ismini vermeyecem...ama sizde tahmin edersiniz...bu bahsi geçen şehirdeki arkadaşlar ömerliyide aynı sistemle kuruttular,hatta hafta sonları yasak av zamanı bile ( eşkinanın) mubalasız 2 kg kadar kırmızı kurt teke mamun çıkartıp iki gün boyunca bazen hafta içleri de 25_30 kişi kadar toplanıp pendikten maltepeye kadar göçebe gibi gezerlerdi ve tuttukları balıklarıda balıkcılara ve restorantlara satarlarmış...hatta onları ben birkaç kere su ürünlerine telefon açtım böyle böyle dedim...inanırmısınız beni hiç dinlemediler bile...ben dedim eşkina tutuyorlar adam bana diyorki eminmisin başka balık olmasın sen onu iyi bir öğrende öyle ara dediler....sakaryalı yapmaz doğa ve balık tutma aşığı adamlardır sakaryalılar futbol aşığıdır,doğa aşığı balık tutma aşığı adamlar balığın kökünü kazımaz...inan ki çok üzüldüm...umarım bu tür olaylar bir daha yaşanmaz...saygılar.....

her eline olta alan balık tutsaydı,denizde balık kalmazdı
kartallı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla