Yalnız Mesajı Göster
Eski 05-03-2008, 11:38   #8
SHIMANOCU
Oltacı

SHIMANOCU kullanıcısının avatarı

Merhaba dostlar..
Şu makina kalitesi konusunda ben de bişeyler söylemek istiyorum. Selim Öner dostuma teşekkür ediyorum ve şu görüşüne katılıyorum; Makinede önemli olan bilyanın sayısı değil, konulduğu yerler ve kalitesidir. Bir yurtdışı fuarında Shimano standındaki yetkiliyle bu bilya konusunu konuşurken, " sizin makinalarınızda bilya sayısı az ama fiyatlarınız pahalı, örneğin filanca makinede 12 bilya var ama fiyatı sizinkinin beşte biri " falan diyecek oldum. Aldığım cevap çok kısa ve netti; " Biz bilyacı değiliz, makine satıyoruz.." ve bana "roller bearing" ten bahsetti. Ana rotor milinin etrafına sarmallanmış bu silindirik rulman grubu, Shimano'da " 1 BB " olarak adlandırılıyor ama, üç veya dört klasik rulmanın sağladığı işlevi sağlıyor.

Bir başka konu; Türkiye'de böyle bir yanlış anlayış ve özellikle satıcılar tarafından yanlış yönlendirme yapıldığı için, çok bilyalı makina iyidir kanaati var. Bunu kötüye kullanan ithalatçılar, ve hatta üzülerek söylemeliyim ki, "bildiğimiz bazı markalar" üzerinde yazılı rulman sayısını içinde barındırmıyorlar.
Bu konuya da dikkat etmemiz gerekiyor arkadaşlar.
Hepinize Rasgele.
Shimanocu
SHIMANOCU Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla