Yalnız Mesajı Göster
Eski 13-07-2012, 09:41   #13
Tekniker İbrahim
Çımacı

Tekniker İbrahim kullanıcısının avatarı

Yalçın Abi,yazdıklarını iç geçirerek okuyorum.Nerede o sorumluluk,bilğiye tecrübeye saygı.
Tüm meselelerin başı adam yetiştiremiyor olmamız.Bu konuda dertli 3-5 kişi kaldı.Hoş öğrenmek isteyen de yokya.Anne ve babalar robot gibi.Çevrelerine,çocuklarına birşeyler üğretebilmeyi örnek olmayı vs. bırak kendilerine faydaları yok.Herşey almış başını gidiyor.Politik olarak bütün işler acil,hemen olsun isteniyor.Ama sonuç ortada.Bahsettiğiniz gibi kararlı bir yönetim ve bilinçle üzerlerine gidilse.Adamlar yetiştirilse, uygulamalar süreklilik arz etse,her gelen elinden kör eşşegin ot yemeyecegi adamların kafasına göre yaz boz tahtasına dönmese....Daha neler neler.
Abicim,balıkçılıgımız ve birbirine bağlı diğer konular insanı üzüntüden halden hale sokuyor.Adamlar bir çalışma, yatırım yaparken kendisinden sonra gelecek kuşakları ve ondan sonrakileri de dikkate alıyor ve zorunda.Ona göre yapı oluşturmuş,yetiştirmiş ve devam ediyor.Biz 5 katlı bina yapacagız tavuk eşeler gibi bir temel,beton santrali en az yarım saat uzaklıkta,gelene kadar kimyasal tepkime başlamış oluyor (sıvı beton sogutulması lazım),nem oranını kaybettiği için C30 betonu bilmem kaçıncı kata basmak için pompa ağzında ver suyu oldu C25 beton daha neler neler.Neresini düzeltecen ki.
Üstadım,olayların delisi olunmadan bu işler olmuyor.Mevlana der ki "Bir keşif,mucitlik,bir şey arayarak bulunmaz ama bulanlar hep arayanlardır".
Saygıyla ellerinden öperim.
Saygılarımla.
0 532 660 05 56
Tekniker İbrahim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla