Yalnız Mesajı Göster
Eski 03-09-2007, 13:04   #1
ismail çakır
Kaptan

ismail çakır kullanıcısının avatarı

Varsayılan at-çek lüfer

akşam üzeri motorsikletime atladığım gibi balığa gittim.akşam suyunda yaptığım bütün at-çeklere rağmen hiç lüfer balığı çıkmadı.gece biraz yemli bakalım dedik. gündüzden aldığım izmarit ve tirsi balıklarını fileto çıkarıp mantar ve çift oltalı takımımıza takıp attık ama nafile bütün uğraşlarımıza rağmen tık yoktu. kendimizi daha fazla harab etmeden uykuya çekildik. sabah 05.15 de kalktım.yine yemli takımın başına gittim. ama yine tık yok.
güneş doğduktan sonra başka arkadaşlar gelmeye başladı.başladık at-çek yapmaya..benim yanımda da küçük makina vardı ( nasılsa balık yok diye hafif takımı almıştım.) neyse lüfer başladı.benim sahte balığa yapıştı ama makine küçük olduğu için zorlanarak aldım.attım bir tane daha yapıştı ama alamadım gelirken yolda kurtuldu.birkaç atıştan sonra birtane daha aldım.yine sahte balığı attım. büyük bir martı bağırmama rağmen benim balığa bir pike yaptı.ben balık yakalamaya çalışırken büyük bir martı yakalamıştım.havadan uçurtma toplar gibi martıyı yanıma kadar aldım.benim sahte balıktaki çarpma kuşun burun deliğine girmiş. martıyı kanadından hafif hasarlı olarak kurtardım.ağır aksak uçtu gitti.
daha sonra başka bir yerden at-çek yapmaya başladık. ikinci atışımda benim takıma bir yapıştı.sanki kofana kamış u oldu.yavaş yavaş çekmeye başladım. balık yaklaşınca takım hafifledi.meğer benim sahte balık lüferi sırtından yakalamış. başkada balık olmadı. döndüm geldim.
rastgelsin
Sponsored Links