Yalnız Mesajı Göster
Eski 20-07-2006, 17:43   #1
cilimpuli
Oltacı

Varsayılan Marmara bölgesinde avlanma

selmalar herkese..foruma yeni üye oldum..gördüğüm kadari ile tabiri caizse erol abiim epeyce olaya hakim..saygıdeğer bi kişilik..tuttuğu sinaritlerde cabası..

neyse ben sorumu sorayım..yeni bi tekne aldım..1 hafta oldu..kınalı'dan (silivrinin ilerisi) açılıyorum..şu anda hangi balıklar bulunur sizce bu bölgede..kınalı yakınlarında avlanan varmı..bide başlaması yakın balıklar nelerdir..ona göre hazırlık yapayım..tekneden boyuna çapari atıyoz..bi tarfatanda dip yada istavrit hariç bi balığa yönelik te atış yapmak istiyorum..baya bi inceledim konuları..takım türlerine falan baktım..olta kullanıyorum..maket balıklarla ilgilide şöyle bi problemim var..oltaya maket balık takıp atınca bi mesafe elde edemiyorum..gittiği en fazla 20 metre..iki kere sardık mı makarayı zaten tekneye geliyo..yani balık şu oltaya vurayım desede o kadar vakit kalmıyo

bi takım gördüm..gezer kurşun takılmış..sonra fırdöndü sonra maket bağlanmış..bu olta ile kullanıma uygunmudur..yada maket balıkla avlanıyosak kesinlikle rolantide sürekli hareket halinde mi olmamız lazım..bi erde demirleyim atamazmıyız??

sorular komik gelebilir..yeniyiz işte..uğraştıracam biraz sizi napalım
cilimpuli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links