Konu: Palamut Show
Yalnız Mesajı Göster
Eski 06-10-2011, 20:38   #1
kordonboyu
Çımacı

kordonboyu kullanıcısının avatarı

Varsayılan Palamut Show

Paylaşım gecikmeli olduğu ama neyse...

Geçen hafta (22 Eylül 2011 Perşembe) havanın ve işlerimin de müsait olması nedeniyle, sevgili Süleyman kaptanım ile yaptığımız telefon konuşması sonrasında yine kurtlarımızı atmak üzere buluştuk. Sabah saat 06.30 gibi tekneye giderek çayı demledik ve saat 07.00’da günün yeni ışıkları ile vira bismillah yola koyulduk. Teknede ben, Feridun abi ve Süleyman kaptanım yer alıyordu. Hedefimizde artık körfeze giriş yapmış palamutlar vardı. Ama öncesinde, biraz açılmayı müteakip çaparilerimizi suyla buluşturduk ve başladık uskumru ve istavrit aramaya. Akış üzerinde uskumru ve istavritlerin aksiyonları pek verimli değildi ancak Süleyman kaptanım her zamanki gibi (her halde oltasını suya dualarla indiriyor, hala çözebilmiş değilim) birer ikişer uskumruları alıyordu.

Kuşların hareketlenmesini görmemizle birlikte çaparilerimizi toplayarak hareketliliğin olduğu bölgeye doğru ilerledik ve tabiî ki bu sırada hemen rapalalarımızı su ile buluşturduk. Her zamanki gibi ilk vuruş Süleyman kaptanımın oltasına oldu yine. (Kesin Ankara’da nefesi kuvvetli bir hoca tanıdığı var bu kaptanın yahu). Çok güzel bir parça palamut teknemize teşrif etmişti.

Ferudun abi ve beni bir heyecan aldı sormayın. Hemen bizler de hevesle beklemeye başladık. Aradan on dakika geçmemişti ki bu sefer Feridun abinin oltası öyle bir sarsıldı ki hepimiz şaşırdık. Süleyman abinin de yardımı ile toriği içeri almıştık. Artık teknede bir bayram havası var ki sormayın gitsin. ( Var torik var torik var torik ) Bugün avın çok verimli olacağı belli olmuştu. Tabii bu arada ben de hevesle bekliyorum benim oltamın da hilal durumuna dönmesini ama maalesef palamutlar sürekli Süleyman abinin oltasına vuruyor. Artık teknedekilere malzeme olmaya başlamıştım ki nihayet benim rapala da iş yaptı ve bir palamut da ben tekneye aldım. Kısacası o gün toplam 13 palamut ve bir torik alarak (ben üç tane kaçırdım bu arada) çok verimli bir av yaşadık. Sözde saat 11.00, 11.30 gibi karaya çıkmayı planlarken, balıkların ve kuşların aksiyonluğunun yoğunluğundan saat 14.30’a kadar avımıza devam ettik.

İlk defa sırtı ile bir balık almanın keyfine vararak son derece keyifli bir gün geçirmiştim.

Sizlere de bol keyifli ve bereketli avlar geçirmenizi dilerim.

Heyecandan ve hareketlilikten resimlerin tamamını sonradan çekebildik. Umarım beğenirsiniz....

Mükremin Türkmen
02 Mayıs 1973
Ankara
A Rh +

Bu mesaj en son " 07-10-2011 " tarihinde saat 18:37 itibariyle Taygun KOCABIYIK tarafından düzenlenmiştir....
kordonboyu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links