Yalnız Mesajı Göster
Eski 04-10-2006, 08:28   #7
aganta borina borinata
Guest

Alıntı:
Uzm.Dr.Rastgele tafarından gönderildi
Sevgili genç arkadaşlar,dediğiniz konu ciddi.Benim bildiğim mustad markasının 496 serisi iyi bir iğne ve ben senelerdir hiç bir sorun yaşamadan kullanmaktayım.Renginin açılması konusu hakkında haklısınız.Fakat balık vurduğunda veya balığı çekerken hiç açıldığını görmedim.Kıyıdan taşa takıldığında açılması normal.Ama çektiğimizde takımın diğer iğneleri kurtuluyor ve en önemlisi kurşun geri geliyor.Takıldığında iğne açılmaz ise tüm takım kopup denizde kalmıyormu ?Yine de uyanık olmak lazım tabi.Belki uzak doğudan sahtesi piyasaya sürülüyordur.Olamaz mı?
ishak bey bu konuda çok haklı...bende henüz balığın ağzında açıldığına şahit olmadım...( büyük balığa denk gelmemişsindir demeyiniz lütfen... ) ancak yakalanan balığa göre iğne eğer küçükse ve tam oturmamışsa açılmasıda doğal... denemesi bedava her boydan mustad iğneyi alınız ve bi misinanın ucuna bağlayınız ve bi yere takarak ( ki bu anda balığın ağzındaki halinden daha dirençsiz olacaktır...balığın ağız yapısındaki esneme elin yada kamışın yay görevi görmesi iğnenin direncini arttırır) misinaya asılmaya başlayınız...ne kadar bi güç uygulandığında ne kadar açıldığına bakınız...(bu arada dikkat ediniz iğne yüzünüze fırlamasın)

şimdide kendinize şunu sorunuz "balık iğneye takıldığında nasıl tepki veriyoruz ve dikkatli bi şekilde çekiyormuyuz misinayı..."

rastgelsin...

Bu mesaj en son " 04-10-2006 " tarihinde saat 08:30 itibariyle aganta borina borinata tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla