Yalnız Mesajı Göster
Eski 05-10-2006, 11:56   #10
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Bilmeyen arkadaşlar için küçük hatırlatma.....

Arkadaşlar konu başlığı efsane 496'nın sonumu geldi.Bence tutuculuğu çok yüksek olan mustad 496'nın sonu gelmez.Çünkü yengeç veya mamun gibi nazik yemler için bu iğne hem karadan.hem de tekneden kullanmak için muazzam bir iğne.Ha, kişiye bunun sahtesi denk geldiyse ona bir şey diyemem.Her zaman alışveriş yaptığım dükkan dışında bir gün tesadüf önüme çıkan bir işyerinden 496/01 alayım dedim.Allahtan kutuyu açıp iğneleri inceledim.Adama bu kutudaki iğnelerin hepsi aynı formda değil dediğimde ise : Abi karışmış olabilir.Diye yanıt verdi.Yani hesaplı olsun diye iğneyi kutu ile aldığımızda açıp incelemekte yarar var.
Konu iğneler olunca acizane benim kullandığım iğne tiplerini sizlerle paylaşayım .Tekne ile avlanırken eğer sardalya veya hamsi kullanacaksam mutlaka uzun saplı pala iğne olan 1251-c serisinden 2 numara ideal olduğu kanısındayım.Çünkü sardalya dilimi iyi oturuyor.Kıyıdan kışın boru kurdu,madya kullanacaksam 505 serisini tercih ediyorum.Biraz kalın ama.asla açılma yapmaz.Yalnız kıyıdan taşa takıldığında çok zorlansa bile açılmadığından tüm takıp,kurşun dahil suda kalır.496 serisiise dediğim gibi 505 sarı iğneye oranla
ince olduğundan,canlı kalmasını istediğimiz yemler için ideal olduğu kanaatindeyim.
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg 1251 serisi.jpg (1,5 KB, 382 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg 505 serisi.jpg (2,1 KB, 370 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg 496 serisi.jpg (2,1 KB, 373 Görüntülenme)
  Alıntı Yaparak Cevapla