Yalnız Mesajı Göster
Eski 25-04-2007, 19:24   #17
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Ben genelde Çağlar avdan alışveriş yapıyordum....Uzun süreden beri de o dükkanda yoktu....Bugün hiç üşenmeyip bir çok dükkanı gezdim ve çok şükür,496/3 mustad bulabildim..Ve içinde 50 tane olan kutulardan 3 tane aldım..

Gelelim vcm fransız iğnesine..Bu iğneyi, Çağlar avdan sevgili Faruk kardeşim tanıştırmıştı....Form olarak benim 496/3 e benzemiyor ve sadece onu andırıyordu.....Üstelik sanki benim iğne gibi tam yuvarlak değil de daha köşeli gibi gelmişdi bana...

Bu hafta sonu kullanan arkadaşımın, iri mercanın ağzından çıkartırken kırıldı demesi beni şaşırttı...Üstelik geceyi denizde geçirdiklerinden, gece geç saatte de balık kesince yatıp uyumak için takımları tazeleyip bırakma yapmışlar ve sabah takımı topladıklarında bazı iğnelerin kırık olduğunu görmüşler....

Evet iğnelerin kırıldığını bende gördüm...Hani, sahil kenarında gezenlerin canı olta atmak istediğinde onlara malzeme satan satıcıların sattıkları dandik, sinek iğneler varya...İşte onlar hakikaten zorlandığında eğilip bükülmez ve kırılır....
Bu iğneninde onlar gibi kırılması garibime geldi...
  Alıntı Yaparak Cevapla