Yalnız Mesajı Göster
Eski 19-03-2007, 06:36   #23
yalcinicli
Çımacı

yalcinicli kullanıcısının avatarı

Alıntı:
varior tafarından gönderildi
Yalçın abi resimlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekürler, burdaki kurşun modellerinde sanırım "hacıyatmaz" taktiği ele alınmış, yanlış mı düşüyorum.. Takılma oranını en aza indirgemek isteniyor sanırım..
Savaş, öyle de denilebilir. Hem arkada kalan borucuk daha uzun mesafe katetmesinde de etkili.

Alıntı:
balıkcı tafarından gönderildi
Yalçın senin yapmış olduğun sistem bana daha çok sazan avında boile için olan sistemleri andırdı,boile takımında kurşuna giren plastik çubuk değilde daha çok silikondan hortum kullanılıyor.
Selim, bilirsin bir şeyi bulamayınca oturup kendin üretmek zorunda kalırsın. Bu amerikayı yeniden keşfetmek oluyor ama yapacak başka bir şey yok. Aslında döküntülük meralarda çipura için düşünmüştüm, hiç denemesem de sazan için de kullanılabilceğini kesin.

Alıntı:
giritli tafarından gönderildi
Yalçın abi paylaşım için teşekkürler...fiber parçanın üzerinde derecelerdekine benzer çizikler gördüm sanırım...fiberi kurşunun içine ısıtarak mı geçiriyorsun...bu parçayı nereden temin edebiliriz...yani tam olarak neyden bozma bu fiber...sanırım kolay kırılan ya da çatlayan bir parça olmasa gerek...
bir de kurşuna 100-150 gr demişsin...hazırı varmı yoksa satılıyormu...zira bizim buralarda ben 75 gr dan ağır gezer kurşun bulamadım...
Onur, bu malzeme tıbbi malzeme satıcılarında tanesi 1 YTL. alınabilen kan pipetleri. Oldukça dayanıklı, ancak zorlayıp bükmeye uğraşırsan elbette kırılacaktır. Sadece fiberin çapından 0.5 mm. kadar daha büyük bir matkapla kurşuna delik açtım ve uygun bir yapıştırıcı ile yapıştırdım. Onur ana misinan ince ve kaliteli bir ürün olduktan sonra 50 gr. lık bir kurşunla dahi yapılabilir ve uzak atışlarda olduça başarı elde edilebilir.

Saygılar, sevgiler...
yalcinicli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla