Yalnız Mesajı Göster
Eski 22-12-2011, 20:52   #5
baypipo_tr
Oltacı

baypipo_tr kullanıcısının avatarı

Kardeşim yazdığın msjı yeni gördüm.Öncelikle zargana ile alakalı olarak benden için yazdığın Usta kelimesine teşekkürler usta değilim ama tecrübe edindim diyebilirim.İpek hiç kullanmadım bigün denicem inşallah.Ben istavrit kuyruk altı kullanıyorum.bircok yerde istavrit kuyruk altı hazırlanışı ile ilgili görsel ve video çekimleri var.ama ben kısaca açıklayacak olursam istavritin kafa kısmının hemen yanından başlayarak kuyruguna kadar balıgın bir yanını kesiyosun.aynı şekilde diger yanınıda kesiyorsun.sadece kafa ve kılçık kalıyor geriye.o kısmınıda martı yada kedilere verirsen onlarda sebeplenir) sonra kestiğin kısımları uzunlamasına ortalama 3 parçaya dilimliyosun.yani ince uzun bir yem haline gelmiş oluyor.zargana da kullanacağın olta takımında ise 0.35 ana beden misina bunun ucuna bağlayacağın zargana topu.topun diğer ucuna 1,5 - 2 metre 0.20 misina bağla.en ucta da 10 numara iğne olucak.iğne seçimin 10 numaradan büyük olmasın.atçek yapıcaksın ama cok hızlı sarma orta hızın biraz daha altında olsun.umarım anlatımım faydalı olur.rastgelsin kardeşim.
baypipo_tr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla