Yalnız Mesajı Göster
Eski 24-01-2007, 22:27   #2
varior
Kaptan

varior kullanıcısının avatarı

Taygun güzel bir konu; umarım katılım olur ve misinalar hakkında daha detaylı bilgi edinebiliriz.. Özellikle yaşanmış hikayeler bana daha gerçekçi geliyor..
Ben kıyıdan avlanan biri olarak misinada pek fark aramıyorum, çünkü fazla kiloluk balıklar çıkmıyor.. Orta boy balık avcısıyım yani.. ama sağlamlık olarak örgü ip kullanmak isterdim tabi, şuda varki fiatı çok pahalı 100 mt. 14 ytl gelde al.. takıldı mı gitti.. sürekli kayalık yerde el oltası kullandığımdan her balıktan sonra oltalar azalıyor.. deniz için 25-30 tane el oltam var ama hepsi çeşlitli ölçülerde ve kalitede.. Sadece 5 adet makinaya bağladığım misinalar çok sağlam... Gerçi onlarda 3 ay denizi görünce çürüyor, bu konuda bende fikirleri merakla bekliyorum.. yol gösterici olabilir... Balık malzemesi satanlar şu ip var şu kadar çeker diyip satıyorlar.. Aslında ne sattığı kendiside bilmiyor.. Avcıya hangi balık avında kullanacağını, nerde kullacağını sormuyor yada söylemiyor.. Çünkü bilgisi yok.. Herşey ticarete ve kar olayına dönüşmüş..
varior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla