Yalnız Mesajı Göster
Eski 17-04-2007, 10:14   #18
Emre
Tayfa

Emre kullanıcısının avatarı

Alıntı:
giritli tafarından gönderildi
valla tatlı sucular hakketen şanlıymış kardeşim...biz burda boru kurduydu,sülünesiydi bilmem nesiydi pis pis uğraşalım....oh ne ala...
* bizde yemler arttımı genellikle denize mazmoz yapılır yada en fazla orda kalan balıkçılara verilir hayır duası alınır...tatlısuda artan yemler afiyetle yenilir yada eve götürülür krem şantili göçertilir...
* bizde balıktan dönüldüğünde hanımlar kokudan iğrenir,yanına yaklaşmaz,bide üstüne bi ton fırça yersin...tatlısıda balıktan döndüğünde misler gibi çilek kokarsın,hanımlar üstüne atlar,bide artanları yemeyip eve getirirsen "bak gördünmü pazar alışverişinide yaptım bu arada deyip" aferin alırsın...
* denizde muhteremlere yem beyendiremezsin...tatlısuda köseleye yapışır...halk deyimi bile var "sazan gibi atlamak"...
* denizde hele bide ölü dalgaya geldinmi "benim diyen adamın midesi ağzına gelir"...tatlısuda çarşaf gibi suda istersen mışıl mışıl uyu...
* deniz coştumu kaçacak delik ararsın...tatlısuda en fazla en yakın kıyıya vurursun(tabi çok büyük göl veya nehirden bahsetmiyorum)

yok yok benim nasılsa farkında olmadan edindiğim tatlısu kamışım falanda var...ben ufak ufak tatlıya dönüyorum...
Onur Abi Süper Bi acıklama Yapmışsın
Serkan abicim Allah sana Sabır ve bitane güzel içine hiç koku almayan maske versin

Millet Deliye Hasret Bizde Koycak Yer Yok

45-MANİSA / MERKEZ-45

A rh (+)
Emre Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla