Yalnız Mesajı Göster
Eski 03-01-2008, 18:57   #6
bucalı_neco
Oltacı

Varsayılan barakuda hikayesi

2007 ağustos ayınında izmir mersinli koydadaki adada sabah suyunu kaçırmamak için geceden klupteki arkadaşlarla ava gittik.yem olarak yumuşak yem olan sülüne yi taktım. epeyce ileriye attım saat 02:30 clvarlarıydı. yatmak için yerimi hazırlarken kamışın aniden yatıp yere düştüğünü gördüm. kuvvetli bir asılmadan sonra balığın iğneye bindiğini anladım. çekmeye başladım ama ne fayda bir santim bile gelmiyo. mısınanın su üzerinde gezmeye başladığını görünce çok heycanlandım işte bu an olta balıkçılığının en önemli anı bu duygu hiç bir şekilde başka bir şeyle ölçülemez.balığı 10 dakika kadar yorduktan sonra çekmeye başladım.geldikçe heyecanım artıyordu iğnenin ucunda ne olduğunu çok merak etmeye başladım aynı zaman da çekme hızımda arttı tabi .kıyıya aldığımda balığın ağzındaki iğneyi çıkaramadım bile bunu nedeni balığın dişlerinin ürkütücü olması idi.o andan itibaren ona cenavar dedim.cenavarı evde temizlemeye başladığımda midesinde bir adet kalamar bir adette levrek palazı çıktı.bu nasıl cenavar olmasınki..işte cenevar hikayesi... umarım hepinize böyle bir av nasip olur herkeze selamlar rasgele.. biraz uzun hikaye ama balıkta uzundu