Yalnız Mesajı Göster
Eski 02-02-2007, 09:50   #26
giritli
Kaptan

giritli kullanıcısının avatarı

Alıntı:
cekocumcum tafarından gönderildi
abi senin verdiğin resimlere baktım 2. resimde bişii farkettim bi kaç kişi bana iğnelere yakın kırmızı veya yeşil boncuk takmamı söylemişti ama aldırış etmedim ama 2.resimde farkettimki öyle bi gerçek varmış bende bunu paylaşmak istedim belkide bilen vardır...heee bu arada kırmızıyı balıklar daha çok severmiş...sırtılar için kullandığımız yapma balıklara bakarsak zaten genelde yeşil ve kırmızı oluyo demekki buda bana kırmızı boncuğu söyleyenlerin tezlerini doğru çıkarıyor.bu konuda daha çok bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen...
cenkocum takılan boncuk balıkların ilgisini çekiyor doğrudur ama benim boncuk kullanmamım asıl nedeni balığın ilgisini çekmesinden çok gezer kurşunun iğne düşümünü ezmemesidir...
eğer takımı elde tutarak kullanıcaksan sorun olmaz hatta faydası bile olabilir ama takımı bırakıp balığın kendiliğinden yakalanmasını bekliceksen o zaman problem şu... iğnenin üstündeki çok sayıdaki boncuklar ilk başta balığın dikkatini çekerken yemi ağızlayan balık buncuklarıda ağızlar ise ürküp yemi kusabilir diye düşünüyorum...bu arada sırtılar için kullanılar sahteler genellikle kırmızı yada yeşil oluyor diyemeyiz...avlamayı düşündüğün balığın o merada yemekten hoşlandığı balık cinsi ne ise ona uygun sahte yem kullanman en doğrusu olur diye düşünüyorum...bunu sadece kalamar için söyleyebiliriz belki...çünkü erkek mercanın olduğu yerde genellikle kalamar da olur ve o kırmızı tonları daha iyi iş yapar diyebiliriz...ama sahte balıklarda o kadar çok alternatif varki sadece kırmızı ve yeşille sınırlı kalmak pek akıl karı değil gibi geliyor bana...
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu mesaj en son " 02-02-2007 " tarihinde saat 10:47 itibariyle giritli tarafından düzenlenmiştir....
giritli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla