Yalnız Mesajı Göster
Eski 22-06-2007, 09:00   #3
Çağatay
Miço

Çağatay kullanıcısının avatarı

İshak abi, haydi rastgele. Kimmiş bu hukukçu dostlar? Ah sevgili abim ah, biz kıyıya, elimiz de kamışa alışana kadar, açık etme demedim mi ben sana. Neyse haber uçtu bir kere. Ama bu sefer daha umutluyum, birincisi geçen haftadan idmanlıyım, ikincisi yeni silahlarımı kuşandım. Savulun balıklar, ben geliyorum. Hayır gidişimiz "Bin atlı akınlarda çocuklar gibi şendik" havasında oluyor da umarım dönüşümüz hüzünlü olmaz. (İshak abiyi bu son cümlenin son kısmının dışında tutarak söylüyorum, onun dönüşü zira hep şen oluyor )

Efendim neyse, geçen hafta, elimde fi tarihinden kalma 3 metrelik eften püften bir kamış ve ona gayet uyumlu esten kösten küçük makaralı bir makine ile, erişteleri aşacağım diye çırpınıp durdum. Bu hafta epeydir planladığım ama hep ertelediğim bir şey yaptım. Kendime yeni kamış ve makine aldım. Bu fırsatla bunu sizlerle de paylaşayım dedim.
Kamış; Silverstar Elegance model, 3,90 cm boy, 60-160 atarlı, carbon'dan mamul,gayet hafif, sap kısmı süngerli ele güzel oturuyor.
Makine; Balzer, Distance 355 serisi. Long cast tipi, uzun makaralı. Makarası 55 lik (orta-büyük sınıf arası), 3 Bilyalı, yaklaşık 460 gr. civarı. Ağırlığı ile kolu yormuyor. Devir sayısı 4,9:1.

İlk denemesini bu hafta yapacağım.
Bu arada iyiden iyiye kıyı avcılığına alışıyormuyuz ne? Ben tekneyi de özledim desem yalan da olmaz ama.
Haydi hayırlısı diyelim artık.

Not: Bu hafta balığa çıkacak tüm arkadaşlara rastgelsin, umarım hepsi elleri dolu geri döner. Atın ağızlarına takın boğazlarına. Tekneyle çıkacak arkadaşların da denizleri sakin, pruvaları neta olsun, bir de tekneci arkadaşlardan bir ricam olacak, o derin mavilere benden selam söyleyin, kavuşmamız yakındır.