Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > FOTOĞRAFLARIMIZ

FOTOĞRAFLARIMIZ Her türlü balık avın fotoğraflarını yayınlayabiliceğimiz bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 05-01-2008, 17:59   #1
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Varsayılan Yeni Zellanda 'dan Güzel Görüntüler

Uğur abiyle msnden sohbet ederken laf dönüp dolaşıp balık mevzusuna geldi Yeni Zellanda sularında yaptığı avların fotoğraflarını eklemesini rica ettim oda al sen ekle hangisini istersen dedi bende sırayla yavaş yavaş ekleyip soğuk kış günlerinde gözümüzün pasını silsin diye düşündüm
Tebrikler Uğur abi

12 Aralık 2007
bu hafta bes zipkinci arkadas toplanip alderman adalar gurubuna gittik. son 3 haftadir havalar sicak gittiginden, su sicakligi 18 derece olmus. yani yaz iyice kendini hissetirmeye basladi. bizde aciktaki reefleri tekrar yoklamaya karar verdik, ilk daldigimiz reefte ilk giriste bise goremedik. 50 lili 100 lu suruler halinde kawailer vardi kawaileri gorunce akya olabilecegini tahmin ettim ve ona gore daha temkinli dalislar yapiyordum. ucuncu reefin ustunde biraz bekledik yanimda Rick vardi balik goremeyince Rick geri donmeye basladi. ben son bir dalis yapayim dedim ve 9-10 mt.lerde bir kayanin arasina yattim bir anda onumde 20 kg ustu bi akya belirdi, arkasindan baska gelenler oldugunu gorunce iyice kayaya pusup beklemeye basladim. beni fark edince hareketleri serilesmeye basladilar, bende bana en yakin olan irilerden birine atis yaptim. baligi sirt tarafindan vurdum ve aksiyon basladi biraz keyif verici zorlamalardan sonra Rick'i yardima cagirdim yanima geldi ve hemen baliga ikinci atisi yapti ve baligi sondurduk. diger arkadaslarda yanimiza geldi burada bi sure oyalandik ama baksa balik goremedik. bizde fazla oyalanmadan yer degisip baska bolgeye gectik.diger mera ustu 8 mt.den baslayan dibi 20 mt.olan kucuk bi tepecikti. gorus cok iyi olmadigindan tasi baya aramak zorunda kaldik. tasi ilk Spence buldu, tasi buldugunda uzerindeki akya surusunu fark etmis ve ilk baligi vurmustu baligi kotu yerinden vurdugu icin beni yardima cagirdi. bende hizla ona yonelip yardima gittim, vurdugu balik 20 kg ustuydu samandira ipi yardimi ile gezdirmeye baslamisti balik 12-13 mt dipte dolanip duruyordu, baligin yanina indigimde etrafinda dolanan baska akyalar oldugunu gordum ve yardim etmekten vazgecip baska bir baliga atis yaptim. bu sefer daha net bir atis oldugundan tek atista 25 kg ustu bir baligi headshot yaptim. diger zipkinci arkadas Marc'ta 10 kg ustu bir akya vurdu. bu reeftende alacagimizi alip baska meraya gectik. acikta su yuzeyinde kaynasan balik suruleri gorduk, hemen hazirlanip suya atladik, bolca kawai ve bizim lica dedigimiz baliga benzer balik suruleri binlercesi suru olusturmus dolanip duruyorlardi belki bu suruye diger avci baliklar gelir diye gozumuz hep akya,orkinos, marlin aradi ama bu avci baliklarin hic birini goremedik. kucuk adaciklar cevresinde tekrar demir atik ve herkes bir tarafa dagildi yine altimdan bircok kawai suruleri akmaya basladi altlarina dikkatlice bakiniyordum ara ara hareketlenmeler oluyordu muhtemel derinlik 20 mt felandi 10-15 kg luk bir akya gordum iki tane buyuk balik vurmus oldugumdan onu es gectim daha buyuklerini aramaya basladim 20 kg ustu bir akyaya tufegi denemek icin cok uzak bir atis yaptim vurmadim. biraz daha dolandiktan sonra 10 mt altimdaki hareketlenmeyi fark edip usulca suzuldum bir anda kendimi akya surusunun ortasinda buldum ve en yakindaki iri olana atisi yaptim, gunun en buyuk baligi idi beni baya ugrastirdi. bu balikta biraz daha macerayi hat safhaya cikarmak icin bana yakin olan Craig'i yardima cagirdim samandira ipini ona verdim ve elimde bicak ile balikla basladik bogusmaya yedigim birkac kuyruk darbesine ragmen baligi maglup edip, cok zevkli bir mucadelenin odulunu iyice kavrayip yuzeye ciktim. bu sezonun en zevkli avimi yaptim insallah sizlerde benzer avlar yaparsiniz. bu arada burada gunluk akya(kingfish) limiti 3 tane bende limitimi doldurmanin hazzini yasayarak cok guzel denilecek bir av yaptim.

baliklarin kg lari tahminidir, 20 kg kapasiteli kucuk el kantarimiz vardi. 5 balikta 20 kg ustu, birtek Marc 10 kg ustu bir akya vurdu, digerleri tahmini 20-25 kg arasi..

ilk vurdugum balik

biri benim vurdugum ikinci digeri Spence'in vurdugu balik

yine biri benim ucuncu baligim digeri Rick'in vurdugu balik. baliklar ile toplu foto cektiremedik cunku buzumuz cok az oldugundan ve buzlugumuzun ufak oldugundan, vurulan baliklarin hemen iclerini temizleyip kuyruk ve kafalari kopariyorduk.baska turlu buzluga sigmiyorlardi

Rick'in bahcesinde baliklari temizlerken Rick,Spence ve ben

daha iyileri sizin olsun

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 05-01-2008, 18:58   #2
muratsadioglu
Çımacı

muratsadioglu kullanıcısının avatarı

Sevgili Taygun,
Sana da Uğur Bey'e de teşekkürler.Gerçekten gözümüzün pası silindi.
İmrenilecek ortam ve kısmet.
Bütün arkadaşlarıma böylesi rastgelsin.
Eski 06-01-2008, 09:25   #3
ugurdumlu
Oltacı

fotolari ekledigin icin tesekkurler Taygun'cum. firsat buldukca diger okyanus avlarimida sizlerle paylasacagim, hepinize rast gele...
ugurdumlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-01-2008, 10:35   #4
dudi
Miço

dudi kullanıcısının avatarı

bir rüya gibi geliyor gördüklerim helal olsun ellerinize ve emeklerinize sağlık
Eski 07-01-2008, 13:31   #5
Rauf
Guest

balığın bol olduğu yerde yaşıyorlar adından anlaşılacağı üzere Yeni Zellanda (yeni deniz ülkesi) bakir kıyılarla rahatsız edilmeyen balıklarla dolu bir deniz arkadaşın vurduğu balık kuzu balığının(AVCI) bir cinssi ne güzel sec sec vur tebrikler bizden rastgelsin.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-01-2008, 16:38   #6
nevzat
Kaptan

nevzat kullanıcısının avatarı

Muhteşem ve rüya gibi av maceraları,tebrikler,daim olsun inşallah.
Eski 07-01-2008, 20:26   #7
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Ben dicek bişey bulamıyorum bu güzel balıklara Tebrik ederim Yeni Zelenda denizini ve Uğur abiyi..
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-01-2008, 01:39   #8
çupra
Miço

çupra kullanıcısının avatarı

tek kelimeyle süpersin uğur kardeş.senin vurduğun balıklarda olmasa ne yapardık şu kış günlerinde.avların hep böyle bereketli olsun rastgele
çupra Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları