Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > FOTOĞRAFLARIMIZ

FOTOĞRAFLARIMIZ Her türlü balık avın fotoğraflarını yayınlayabiliceğimiz bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 18-06-2007, 09:56   #1
ykmk
Kaptan

ykmk kullanıcısının avatarı

Arrow 17.06.07 Kırklareli Barajı...

Dün teyzemin düğününden sonra ,İstanbuldan gelen misafirlerimiz bizim eve ziyarete geldiler.Ben de berbere saçlarımı 4 nunmara yaptırmaya gittim.Malum önümüz yaz.Berberdeyken çok şiddetli yağmur başladı.Tabii ben mahfoldum.Fazlasıyla üzüldüm.NEyse 1.5 saat sonra dindi yağmur.Bi oh çektim,eve geldim.Babam ''Türk Sanat Musikisi'' ile pek fazla ilgilendiği için her pazar olduğu gibi bu pazar da korodaydı.Allahtan bitti bu pazar koro.Yoksa balık işi suya düşerdi mazallah.Neyse konumuza dönelim.Babam saat 5'te eve geldi.Tabi ben yerimde durunamıyorum.Babama söyledim.Misafirlerimize bağlı dedi.Misafirlerimiz biraz yaşlı insanlar olduğundan hafif naz yapar oldular ama sonunda doğayı seven ve İstanbul'un kalabalığından bunalan Tunç enişte ikna etti onları.Tunç enişte çok iyi biri kanımca.Buraya yerleşmeyi bile düşündü kendisi.Ama kuruulu bir düzeni bozmak kolay olmuyor.Neyse saat 6.15 te yola çıktık.Annanemlere uğradık bir 5 dakika da orda durduk ve onları bekledik.Sonra iki araba yola çıktık.Baraj yoluna saptığımızda arabayı babam bana verdi.
Barajın kenarında durup oltamı denize attığımda saat 6.55 idi.Neyse biraz vakit geçti.Kıyıyı taradım.Oltamın ucunda yine 2 numara kaşığım vardı,kaşığın 50 cm. gerisinde de ufak bir kıstırma kurşun bulunuyordu.At çek,at çek hiçbişey yok.Yağmur da yeni yağmıştı.Birşeylerin olması gerekiyordu.Yarım saat sonra dayımın yanına gittim.Orada at çek yaptım.Annemlerle ve dayımla konuşurken oltaya bi ağırlık bindi.Levrek sandım önce fakat gördüğümde kefaldi.İri bi kefal oltama zıplamıştı.Aldım sudan misafirlere falan gösterdim.Baktım karşı tarafta kayalıklarda balıklar oynuyor.Dayıma dedim hadi karşıya geçiyoruz.Neyse koyu dolaşarak geçtik karşıya.Kayaların orada 2. atışımda oltaya bişey takıldı ama bayağı bir kuvvetli ve hızlı.Biraz sonra o da karadaydı.Şimdiye kadar tuttuğum en iri levrekti kendisi.Livarı istedim karşıdan.NEyse dedem getirdi livarı.Koyduk keratayı livara.DAyıma verdim oltayı.Ben atıyorum o çekiyor .Neyse baktım o da atar atmaz bi tane yakaladı.Kefaldi onunki de.Burun deliğine girmiş iğne.Şans eseri onu da atabildik livara.Sonra dedem bak burada balıklar oynuyor oraya at dedi.Biraz sola kaydım kayalıktan,yolladım oltayı suya.Yine iri bir levrek.Kaldırdım havaya tam karaya alıyorum balığı çıktı oltadan cumburlop tekrar suya.Misafirlerimiz sıkıldılar haliylen. Saat 8.30 da döndük karşı tarafa.Ben takım sandığını toplarken babama attırdım kaşığı.Ona da takıldı balık ama babam heycana geldi,oltayı çevirmeyi bıraktı.Balık kaçtı.Herşeyimi topladım ve 8.40 ta araba bagajındaydı oltalarım.Eve geldik hemen.O arada bir fotograf çekildim.Annem akşam yemeğini annanemlerde yiyeceğimizi söyledi.Apar topar oraya gittik.Balıkları da oraya götürdüm.Bir tane fatograf çekildim sadece.O da pek kaliteli olmadı.Kusuruma bakmayın lütfen.Düğün telaşıyla karışınca böyle oldu işte.Ama boyları geçen gün resmini attığım kefal kadardı...Büyükçe balık tuttmanın zevki de bir ayrı oluyormuş yani...Bu arada Kırklareli barajı inşallah hep aynı güzellikte balık verir bizlere.Tabii paraşütçülerden (Tırıvırı) bize balık kalırsa.
Saygılar ve hayırlı balıklar...
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
ogameci39@hotmail.com

ykmk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 18-06-2007, 10:48   #2
mufi
Guest

afiyet olsun şansın bol olsun
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-06-2007, 11:59   #3
freediver
Kaptan

Tebrikler Yunuscan güzel Baliklar tutmussun
Saclarinda yakismis
BIZ DENIZCIYIZ

Cumhur 1980
Berlin
freediver Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-06-2007, 13:10   #4
ykmk
Kaptan

Alıntı:
mufi tafarından gönderildi
afiyet olsun şansın bol olsun
Sağol Muvaffak abi teşekkür ederim.
Herkesin şansının daim olması dileğiyle...
ogameci39@hotmail.com

Eski 18-06-2007, 13:11   #5
ykmk
Kaptan

Arrow

Alıntı:
freediver tafarından gönderildi
Tebrikler Yunuscan güzel Baliklar tutmussun
Saclarinda yakismis
Sağol Cumhur abi.Saçlarıma yaptığın yorum için de teşekkürler.Yazın zor oluyor uzun saçla uğraşması....
ogameci39@hotmail.com

Eski 18-06-2007, 17:55   #6
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Yunuscan hiç boş durmuyorsun tebrik ederim Enez taraflarında ne zaman başlıyorsun ava?

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-06-2007, 23:29   #7
kartallı
Tayfa

kartallı kullanıcısının avatarı

yunuscan tebrikler abisi...baraja dökülen dereler varmı sizin oralarda yada ne bilim güçlü akınısı olan yerler?eğer varsa sana tavsiyem kaşığınla veya meppsinle oralarda at çek yap...ne kadar güçlü ne kadar akıntı olursa olsun kıstırma takmana bile gerek yok,gerçek iriler orda abisi haberin olsun..daha bollarına inşallah...saygılar

her eline olta alan balık tutsaydı,denizde balık kalmazdı
kartallı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-06-2007, 08:04   #8
ykmk
Kaptan

Arrow

Alıntı:
İmBat tafarından gönderildi
Yunuscan hiç boş durmuyorsun tebrik ederim Enez taraflarında ne zaman başlıyorsun ava?
Abi bu sene Ayvalık taraflarında olucam büyük bi ihtimalle.Çünkü halam orayı görmek istiyormuş.Ama oradan sonra kandırırsam bi Enez yapacağım çünkü Enezde balık avlamakbence çok güzel bi zevk veriyor adama.Bir de deniz balıkçılığına ilk adım attığım yer. Bir de İzmir var kafamda ama hayırlısı...
ogameci39@hotmail.com

Eski 19-06-2007, 08:07   #9
ykmk
Kaptan

Alıntı:
kartallı tafarından gönderildi
yunuscan tebrikler abisi...baraja dökülen dereler varmı sizin oralarda yada ne bilim güçlü akınısı olan yerler?eğer varsa sana tavsiyem kaşığınla veya meppsinle oralarda at çek yap...ne kadar güçlü ne kadar akıntı olursa olsun kıstırma takmana bile gerek yok,gerçek iriler orda abisi haberin olsun..daha bollarına inşallah...saygılar
Valla Serdar abi Düzorman denilen bir dere varmış duyduğuma göre.Bizim arkadaşın babası serpme atıyor o dereye.Hakikaten güzel balıklar çıkıyor ama uzak kaçıyor biraz.Babam da uzak yerlere araba sürmeyi sevmiyor.2 sene sonra ehliyet alınca gidecem artık.Ya da arkadaşlarla gideriz,arkadaşın babası götürürse...
Bilgiler için teşekkürler...
Saygılar...
ogameci39@hotmail.com

Eski 19-06-2007, 08:25   #10
genc balıkcı tunahan
Miço

tebrikler güzel balıklar

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları