Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 14-05-2007, 18:06   #1
mufi
Guest

Varsayılan 14 mayıs Gümüldür

Arkadaşlar son iki defadır tutugum balıkları gören bina komşum bu gün beni daha doğrusu kendisini götürmemi istedi ve davet etti neyse onun aracı ile yallah... aynı yere gittik. umut bu ya komşuma balık tuturacagım. lakin bu bereketi veren derede tek bir kefal alamadık.ve bu gün dikkatinmi çeken bir şey vardı.. iki kez üstüste tutugum balıklarda gün boyu rüzgar denizden /lodoslu geliyordu ancak bu gün (sabahtan zaten vurmadı) 12 den sonra hava karayel gibi döndü ve suyun üzeri kuzeye bakan uzun sazlıklardan dolayı dümdüz oldu bir ara akıntı döndü su bir aşşagı bir yukarı vs. yani olay karışıktı. ve gün boyu 3 kez tıkladı oda zayıftı .. ancak 18 gibi dönüş yolunda iken(şaşal taraflarında) telefon geldi Gümüldürdeki arkadaş dere agzından kırmızı kurt ile levrek alıyoruz deniz kabarık dedi.tabii iş işten geçti biz dünüş yolunda idik...
velhasıl bu günü gününe uymayam kefal balıgının bu özelliğine bitiyorum arkadaşlar. resmen insan gibi ..beyenmedigi havada bir kenara çekiliyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 14-05-2007, 19:35   #2
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Muavffak hocam sende bilirsin ya, kefal dümdüz denizi; Levrek de inadına azgın kuduran denizi sever.....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-05-2007, 19:38   #3
balic
Miço

balic kullanıcısının avatarı

vay be abi gözlerime inanamadım hatta baya bi bekledim kefal resimi ne zaman açılacak diye maalesef...rastgelsin saygılar...
Eski 14-05-2007, 19:43   #4
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

abi sen bence artık imajı değiştir..kefallar yumurtadan çıkar çıkmaz ilk öğrendikleri senden uzak olmaları oluyordur muhakkak.
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-05-2007, 19:54   #5
cevat2
Kaptan

cevat2 kullanıcısının avatarı

Abi,bazen hepimizin başına geliyor,bir gün evvel balık kaynayan mera bir gün sonra,hava şartları iyi de olsa balık vermiyor.Sonra senin durumun farklı kefal kalmamıştır orada , kuruttun abicim
Yer:İSTANBUL
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
cevat2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-05-2007, 23:34   #6
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Uzm.Dr.Rastgele tafarından gönderildi
Muavffak hocam sende bilirsin ya, kefal dümdüz denizi; Levrek de inadına azgın kuduran denizi sever.....
İshak Abi tam olarak katılmıyorum. Kefal için en güzeli suyu tam karıştırmayacak, su yüzeyini hafif dalgalandıracak havadır. Dümdüz denizde kefal avlamak çok zordur, hayvan huylu olur. Levrek konusuna katılıyorum .

Muvaffak Abicim kısmetten ziyade olmuyor ne yapalım, bakarsın bir dahaki sefere levrekleri alan siz olursunuz ...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-05-2007, 06:28   #7
mufi
Guest

Alıntı:
katiti tafarından gönderildi
İshak Abi tam olarak katılmıyorum. Kefal için en güzeli suyu tam karıştırmayacak, su yüzeyini hafif dalgalandıracak havadır. Dümdüz denizde kefal avlamak çok zordur, hayvan huylu olur. Levrek konusuna katılıyorum .

...
mert im aynen dediğin gibi ufak ta olsa / inceden esicek.. ki dipten balık tutasın...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları