Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 16-03-2010, 13:23   #1
harpoon2
Oltacı

harpoon2 kullanıcısının avatarı

Varsayılan Haydi saroza

selam forum dostları.bildiğiniz gibi paşa team nisan ayında bir organizasyon gerçekleştirmeyi planlıyor.ben her gün forum sitesini açtığımda bu duyuruyla karşılaşınca gidebilecek olanlar için seviniyorum ama kendim gidemiyeceğim için içim içimi yiyor.ben de düşündüm taşındım ve benim gibi istanbulda ikamet edenlerde yakın biyerlerde bi organizasyon yapsak diye düşündüm.benim aklıma ilk gelen yer saroz körfezi oldu.istanbuldan özel araçla 2,5 saatte gidilebildiği söyleniyor.bir pazar günü organizasyon yapılabilir.ben sarozu fazla bilmiyorum ama erikli, kömürlük limanı gibi yerlerde iyi balık olduğu söyleniyor.
Bölgeyi bilen arkadaşlar varsa ve yardım ederlerse neden biz istanbullularda bi organizasyon düzenlemiyelim..(Tabiki forum yöneticileri için bi sakıncası yoksa)konuyla ilgili düşüncelerinizi bekliyorum.

Eminim katılmak isteyenler olacaktır..

Herkese rastgelsin
harpoon2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 16-03-2010, 14:26   #2
Murat ADAK
Kaptan

Murat ADAK kullanıcısının avatarı

Yurtsever kardeşim organizasyon fikri yerinde olmuş.
Şimdiden başarılar dilerim.
İnşallah beklediğin gibi olur.
Paylaşım için teşekkürler.

MURAT ADAK
1977 0 Rh (+)
KARABAĞLAR -İZMİR
Murat ADAK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-03-2010, 07:03   #3
Necati ARAT
Kaptan

Yurtsever kardeşim Düşüncen için teşekkürler..
İşaallah düşündüğünü gerçekleştirirsin..
Şimdiden rastgelsin..
Necati ARAT Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-03-2010, 08:12   #4
mehmetulas
Kaptan

mehmetulas kullanıcısının avatarı

inşallah istediğin organizasyonu gerçekleştirebilirsin
mehmetulas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-03-2010, 08:59   #5
Kamil ESEN
Kaptan

Kıyı organizasyonları bu şekilde duyurulup,yönetimdende onay alındıktan sonra çok güzel bir hizmet olur.
Yalnız kelimenin tam anlamıyla katılacak arkadaşlara fedakarca hizmet etmek gerekir.Organizasyon düzenlemiş biri olarak şunu söyleyebilirim.Organizasyon adındanda anlaşılabileceği gibi yönetilecek ve beraberce,uyumlu şekilde yapılabilecek bir etkinliktir.
Çok yorucu olabilir.Çünkü organizasyonu düzenleyenler olayın tüm detayları ile ilgili ön çalışma yapmalı,organizasyonu tasarladıktan sonra herkese program hakkında bilgi verilmeli,organizasyonun akışında gitmesi için,o gün rehber olunmalıdır.
Mesela,karareis organizasyonunu örnek vereyim..:Organizasyonu düzenleyecek olan arkadaşlar bu mekanı tanımalı,tanımıyorsa herkesten önce gidip keşif yapmalılar.Ki önceden burda toplanıldığı için yer için keşife gerek yok.Organizasyona katılacak olanlara yer zaman ve hava şartlarına göre duyuru yapılıp,liste belirlenmelidir.Tahmini gelecek kişi sayısına göre ortamda ihtiyaçlar göz önünde bulundurulur.Mesela,avlak düzenlemesi,su yakacak ve diğer ihtiyaçların karşılanma durumu gibi.
Daha sonra bu organizasyonlar için bölgenin Jandarma karakolundan izin alınır ve bilgilendirmeler yapılır.Yemcilerden tanıdıklarımıza haber verilip kalabalık alışveriş olabileceği ve sıkıntı yaşanmaması gibi uyarılar yapılır.
Herşeyin hazırlığı bitsede sorumluluk bitmez.Organizasyon günü her türlü soru organizasyonu yapan kişilere sorulacağı için(haklı olarak),üyelere sabırla cevap verilip ev sahipliği yapılmalıdır.
Ancak bu şekilde yapılan organizasyonlar,akılda kalan,zevk alınan ve tekrarı istenen olaylardır.
Bu nedenle organizasyon yapacak arkadaşların lütfen bu şartlarla yani,evsahipliğini kabul etmesi şartıyla organizasyon yapalım.Yoksa bu alelade bir grubun bir arada av yapmasından farklı olmaz.
Bu anlattıklarım deneyimlerimizle sabittir.Düzgün yapılan organizasyonlarda yaşadık,hesapsız yapılanlarınıda.
Bu söylediğim organizasyonları özellikle HASAN BALIKÇI ve SERKAN KARINCA arkadaşlarım çok iyi bilir.Çünkü her ikisindede vardılar.Güzel olan organizasyonları tekrar yapmak için katılan tüm üyeler her fırsatta söylerken,diğer kötü organizasyonu hiç kimse konuşmak dahi istemiyor..

Akıllarda kalacak güzel organizasyonlarda buluşmak dileğiyle...
Eski 19-03-2010, 08:55   #6
harpoon2
Oltacı

kamil bey söylediklrinizde yerden göğe kadar haklısınız.tabiki eğer bi organizasyon gerçekleşirse ben ya da başka birisi sorumluluğuı almalıdır.ancak benimkisi organizasyon daveti değil, bir organizasyon yapma teklifi idi. saroz bölgesini hiç bilmediğimden yardımcı olacak arkadaşlar arıyordum.ama sanıyorum yardımcvı oplacak kimse yok.ben münferit olarak araştırmalarımı yapıcam.
Eski 19-03-2010, 16:53   #7
Yağız DEMİR
Kaptan

Yağız DEMİR kullanıcısının avatarı

fikir guzel umarım hersey yolunda gıder ve oradada sızler organızasyon yaparsınız

Yağız DEMİR Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-2010, 17:12   #8
Kamil ESEN
Kaptan

Alıntı:
harpoon2 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kamil bey söylediklrinizde yerden göğe kadar haklısınız.tabiki eğer bi organizasyon gerçekleşirse ben ya da başka birisi sorumluluğuı almalıdır.ancak benimkisi organizasyon daveti değil, bir organizasyon yapma teklifi idi. saroz bölgesini hiç bilmediğimden yardımcı olacak arkadaşlar arıyordum.ama sanıyorum yardımcvı oplacak kimse yok.ben münferit olarak araştırmalarımı yapıcam.
24-25 Nisanda Müsait olursan atla arabaya Karareise gel.Seni misafir etmekten onur duyarız.Burdaki tanışma sonrasında farklı yerlerde daha kolay toplanılır bence.İstanbul'a Sevgi ve saygılarımla..
Eski 23-03-2010, 09:56   #9
harpoon2
Oltacı

Alıntı:
Kamil ESEN tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
24-25 Nisanda Müsait olursan atla arabaya Karareise gel.Seni misafir etmekten onur duyarız.Burdaki tanışma sonrasında farklı yerlerde daha kolay toplanılır bence.İstanbul'a Sevgi ve saygılarımla..

Müsait olursam gelirim tabi ki.ben aslında egeyi bilirim.kuşadasında yaşadım yıllarca.hatta ailem hala orda ve fırsat buldukça gidiyorum.ama her zaman olmuyo tabi.bi daha geldiğim zaman mutlaka tanışmak isterim.size şimdiden rastgele.saygılar..
Eski 23-03-2010, 19:52   #10
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Hasan BALIKÇI kullanıcısının avatarı

yursever kardeşim
güzel bir fikir eğer gerçekleşirse çok güzel olur neden olmasın.bizler ege bölgesinde bulunan arkadaşlarımızın birçoğu ile güzel avlar gerçekleştiriyoruz. bu birlikteliklerin bazıları ufak bazıları büyük oluyor organizasyon olarakta 24-25 nisanda güzel bir birlikteliği gerçekleştirmek istiyoruz.
inşallah istanbuldaki arkadaşlarımızda böyle güzel birliktelikler etkinlikler yapardurumumuz müsait olursa yapmış olduğunuz bir balık avınada katılabiliriz.herşey nasiptir

istanbul lu arkaaşlarımız umarım katkıda bulunur bizlerde buradan sizleri takip ederiz şimdiden kutlarım
Hasan BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları