Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 06-06-2012, 21:21   #11
dogukan1997
Kaptan

dogukan1997 kullanıcısının avatarı

Öncelikle hepinize çok teşekkür ederim . Hepinize yaptığınız yorumlar , tavsiyeler ve bilgiler için teşekkür ederim sevgi ve saygılarımla rastgele .
0555 761 80 60
Çimentepe / Eşrefpaşa
dogukan1997 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 07-06-2012, 10:34   #12
hakeden
Çımacı

hakeden kullanıcısının avatarı

Doğukan yavaş yavaş başladın rapor vermeye. Bir gün beraber gidelim
A Rh (+)
hakeden Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-2012, 15:13   #13
kaptankarabulut
Üstad

kaptankarabulut kullanıcısının avatarı

Hadi hayırlısı doğuş,daha güzel paylaşımların olması dileğimle.. Şu fotolarıda koysan diyorum..

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN
Telefon: 0538 294 01 94

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
kaptankarabulut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-2012, 15:23   #14
kaptankarabulut
Üstad

kaptankarabulut kullanıcısının avatarı

Peki bu yasak neden konulmuş sizce ? Kim neyi
nerden hangi yemle tutmuş,tam nerden tutmuş mevzularına ha bre hafiyelik yapıp kafa yoracağımıza: azıcık ta bu yasak neden konulmuş diye merak eden veya hiç ilgi duyanınız var mı acaba ?

Fakat eğer o bölgeden geçiyorsan görmüş olman gerekir.binlerce oltacı omuz omuza olta attıklarını..

İşte doğukanda o binlerceden biri olmuş..

Hatırladığım kadarıyla o yassak körfezin kirli olduğu dönemlerde kondu.Ve sadece kağıt üzerinde kaldı.Herkes yine oltasını attı..

Fakat trol yıl on iki ay yassak olmasına rağmen yıl on iki ay denizlerimizde trol çekiliyor.Ve bunlar ne yuva ne yavru ne yumurta bırakıyorlar..

Bu konular üzerinde yoğunlaşıp çalışmalarımızı feryatlarımızı yapsak bence daha mantıklı olur diye düşünüyorum...

Hatalıysam özür dilerim...

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN
Telefon: 0538 294 01 94

kaptankarabulut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-2012, 15:35   #15
soncet36
Kaptan

soncet36 kullanıcısının avatarı

doğukan kardeşimiz de avını yapmış maşallah. allah daha büyüklerini nasip etsin ama o balıkları yediğini sanmıyorum.
atılacak bir adıma öncülük yapacak olursa arkadan gelmeye her türlü desteği vermeye hazırım.

körfez dışında rast gelsin.

Çetin Açık

1972 izmir

iğneniz keskin, avınız büyük olsun. RASTGELSİN...
soncet36 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-06-2012, 20:33   #16
ishak BALLICA
Kaptan

ishak BALLICA kullanıcısının avatarı

Alıntı:
kaptankarabulut tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle

İshak kardeşim yerden göğe kadar haklısın..yassaksa mutlaka uyulmalı ve uygulanmalı..

Fakat eğer o bölgeden geçiyorsan görmüş olman gerekir.binlerce oltacı omuz omuza olta attıklarını..

İşte doğukanda o binlerceden biri olmuş..

Hatırladığım kadarıyla o yassak körfezin kirli olduğu dönemlerde kondu.Ve sadece kağıt üzerinde kaldı.Herkes yine oltasını attı..

Fakat trol yıl on iki ay yassak olmasına rağmen yıl on iki ay denizlerimizde trol çekiliyor.Ve bunlar ne yuva ne yavru ne yumurta bırakıyorlar..

Bu konular üzerinde yoğunlaşıp çalışmalarımızı feryatlarımızı yapsak bence daha mantıklı olur diye düşünüyorum...

Hatalıysam özür dilerim...

Süleyman abim, seninde bildiğin gibi adına eskiden sirküler denilen, fakat daha sonra adı tebliğ olan bu yönetmelikler yanılmıyorsam 4 senede bir çıkyor.En son 2008 senesinde çıkmıştı.Bu sene yine yanılmıyorsam, Ağustos ayı gibi yeni ''Amatör balıkçılık Tebliği '' ve ''Ticari balıkçılık tebliği '' yeni düzenlemeler ile yayınlanacak.Eğer körfez gerçekten insan sağlığı için bir zarar taşımyor haline gelmiş ise zaten bu yasak olmaz.

Ama yeni tebliğ henüz yayınlanmadığı için bir şey diyemiyorum bu hususta.Beni üzen ise, bizim insanımızın bana bir şey olmaz şeklinde yaklaşımı oluyor.Zaten olduktan sonra bir faydası yok ki...

Çernobil faciası olmuştu hatırlarsınız.Oradaki radyasyon taaa bizim karadeniz kıyılarımıza kadar gelmişti.Yapılan ölçümlerde hasat zamanı gelen Çay'lar da da radyasyon tesbit edilmişti.Ama sağolsun bizim insanımız yine bana bir şey olmaz dedi tabiki.

Son yıllarda karadeniz yöresinde artan kanser olaylarında bunun hiç mi suçu yok..

NOT: Sevgili abim, trol hakkında dediklerinde sonuna kadar haklısın.Ama bu hususta bizlerin yapacağımız pek bir şey yok sanırım.Çok ağır cezalar olsa, ya da takımlar el konulup da ağır cezalar olsa belki azalır diye düşünüyorum.

İğnelerin keskin, livarın her daim dolu olması dileği ile rastgele abim.

Körfez ile ilgili haberleri ara sıra hep buradan takip etmekte fayda var...

1963-izmir

Bu mesaj en son " 07-06-2012 " tarihinde saat 20:35 itibariyle ishak BALLICA tarafından düzenlenmiştir.... Neden: link verildi
ishak BALLICA Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-06-2012, 16:56   #17
B.U.R.A.K
Oltacı

B.U.R.A.K kullanıcısının avatarı

bu konuyla ilgili bende bir iki satır yazmak istiyorum...körfezdeki av yasağının tek sebebi denizin dibinde birikmiş olan ağır metallerdir... suda ne kadar sirkülasyon olsada dipteki balçık ve içindekiler sanırım yüzyıllarca temizlenemiycek. gelelim balıklar üzerindeki etkilerine körfeze yeni giren balık bu ağır metalleri bünyesine beslenerek alır balıktaki yağ hücresi ne kadar çoksa ağırmetali depolama istikakıda o kadar çoğalır ..körfezin dibi midye sarılıdır bu ağır metalleri midyeler mıknatıs gibi çeker örneğin demire yapışılı mideye yenmez denir onun gibi düşünün midyeleride çuralar yer zaten herkesin hedefi çupra tutmak yani özellikle iri çupraları kesinlikle yemeyin derim ..şöyle bir şey daha var bu balık kalıcıo değil çoğu kasım demeden körfezden çıkıyor derin sularda yakalanan bu balıklar insana aynı riski yaşatıyor işin özü bence ahvah demeden riske girmeden yememek lazım sonuçları çooook ilerki yıllarda çoook ağır olabilir saygılarımla... bu arada ağır metaller körfeze dereler vasıtasıyla yıllardır fabrika atıklarının arasında dökülüyor. özellikle TERSANE körfez için çook tehlikeli bunların kesilip tersanenin kesinlikle kalkması lazım saygılar.....

Bu mesaj en son " 09-06-2012 " tarihinde saat 17:00 itibariyle B.U.R.A.K tarafından düzenlenmiştir....
B.U.R.A.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-06-2012, 12:40   #18
Ege Demirağ
Kaptan

Ege Demirağ kullanıcısının avatarı

Balıkların resimlerini bekliyoruz doğukan abim ... afiyet olsun

KÜÇÜK BALIKLARIMIZI ÖLDÜRMEYELİM,DENİZE GERİ BIRAKALIM !!
Ege Demirağ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları