Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Üstadlar Köşesi > Baba Yalçın

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 13-06-2012, 19:55   #1
Baba Yalçın
Profesyonel Balıkçı

Baba Yalçın kullanıcısının avatarı

Varsayılan "İndir Bindir, Tutmayanı Dövüyorlar"

"İndir Bindir, Tutmayanı Dövüyorlar"

Eski 14-06-2012, 10:36   #2
ben ve deniz
Oltacı

adamlar tam uzman olmuşlar balığı denizden şık diye çıkartıyor
1997
ben ve deniz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-06-2012, 16:16   #3
Baba Yalçın
Profesyonel Balıkçı

Alıntı:
ben ve deniz tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
adamlar tam uzman olmuşlar balığı denizden şık diye çıkartıyor

Berkay'cım o işin teferruat kısmı. Denizinde balık dolu önlemini almış o balıklar varmı var. Bize uzanırsak durum nasıl ona bakmalı şimdi o balıklar zamanında bizdede vardı. Şimdi olduğunu hayal etsek başlarına ne gelirdi paldür küldür. Hayvan aklını kaybederdi animallah tulum çıkartırlardı. Adamlar varki izmarit gibi mal çıkartıyor bizim yöreden bahsedersek. 60 iğne çift firkete pabuç gibi iğne iğneye aldığımız izmaritin bile tohumunu kuruttular nerde kaldı kırmızılar. Saygılar.
Eski 14-06-2012, 19:11   #4
muratdogan
Kaptan

Artık sitem etmiyorum balık yok diyemalesef nedeni belli çoğu avcı bilinçsizce avlanıyoruz.
Daha 150 gr. mercan olamamış yavruları bile kovaya dolduruyoruz kaldıki böyle TROFE denecek balıkları hayal bile etmek bizlere GÜNAH.
Herhalde her limana bir memur tutmamız ve her avcının tuttuklarına bakarak karaya çıkmalarına izin vermeliyiz aksi halde akıllanmamız zor.
Daha yumurta yapmamış balıklarla evde sefa yapmaya hayalleri kuran bir toplumun böyle avları yapması hayal.
muratdogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-06-2012, 20:22   #5
Baba Yalçın
Profesyonel Balıkçı

Alıntı:
muratdogan tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Artık sitem etmiyorum balık yok diyemalesef nedeni belli çoğu avcı bilinçsizce avlanıyoruz. Murat'çım keşke öyle olsa üstelik haddinden fazla bilerek yapıyorlar çok afedersin domuzun art .ıçını bilirler lafım tatlı su kurnazları (endüstriyeller için)
Daha 150 gr. mercan olamamış yavruları bile kovaya dolduruyoruz kaldıki böyle TROFE denecek balıkları hayal bile etmek bizlere GÜNAH.

Dediğin doğru Murat'çım birinde kova, ama yılanın başlarında inşaatta dozerle hafriyat yapar gibi kamyon dolduruyorlar önce hangisi halledilmeli çok açık.

Herhalde her limana bir memur tutmamız ve her avcının tuttuklarına bakarak karaya çıkmalarına izin vermeliyiz aksi halde akıllanmamız zor.

Yapılacaklar belli devlet isterse öyle bir düzeltirki ama İSTERSE!!??***
Tabiki konuya vakıflık neler yapılması gerektiğinide bilecek nabza göre şerbetle sirküler 50 yıldır yazıldı denizi yok edenler tarafından SONUÇ ORTADA MASADA !!??***

Daha yumurta yapmamış balıklarla evde sefa yapmaya hayalleri kuran bir toplumun böyle avları yapması hayal.
Yazacak çok şey var ama girersem çıkamam.

Murat'çım sende bende çoğumuz bu konuda yaralıyız. Dediğin kova muhabbeti doğru ANCAK ondan önce KAMYON muhabbeti var. Diğeride tamam ama hani deriz ya zurnanın son deliği, işte öyle bir şey. Yani Kovamı kamyonmu, kovalarmı, kamyonlarmı. İşe en başından tepeden başlanarak en az zararlısına doğru inmek gerekir hepsi gerekli evet ama işe en büyük zararı verenden başlamalı. Şu M.O.S.K 4.cü bölümü biraz genişleteyim dedim aradığım gibi 1 haritayı istediğim gibi hala bulamadım ama bulduğum kadarını koyucam dalyana gir, son bir kaç gündür trole girdim ne zaman çıkarım bilmem. Fotoları görünce ne demek istediğimi daha iyi anlar gözlerinlede görmüş olursun. Bu işi halletmek Dünyadaki en kolay iş. Ama o yetenekte konuya vakıf siyasetçi nerede 50 yıldır çıkmadığına göre anla, daldım gene konular çok uzun dallı budaklı dışı seni içi beni yakar durumu. Birde bendeki son kanaat işe bazı bilim adamlarından başlanmalı gibi geliyor konunun birinde yeri gelince işlemeye çalışıcam. Hadi biz hepsini yaşadık gördük bizden sonraki nesillerin hiç bir şey göremiyecek olması beni gerçekten kahrediyor. Kestim. Saygılar.

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları