Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 31-01-2007, 21:30   #11
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Abi forumda daha önceden çoğu konuda numaralar misina kalınlıkları yemler bir çok ayrıntı verildi ama var olan konulara ekleme yapılabilir veya yeniden konu ele alınabilir kişinin kendi isteğine bağlı kimse niye bunu yazdın demez hatta memnun olur

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 31-01-2007, 21:39   #12
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Cevat arkadaşım,keşif işi tamamdır,inşallah ikinci gelişinde levrekler seni bekliyor olacaktır,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-01-2007, 21:52   #13
cevat2
Kaptan

cevat2 kullanıcısının avatarı

bu levrek merakı bize kafayı yedirecek yarın organisyon var deseniniz izmire geleceğim yada topluca ismail çakıra gideceğiz başka çare yok diğer si
teleride arda sırada yokluyorum durum aynı millet levrek peşinde ama balıkların yakalaması ve yemesi en zevkli olanlarından boşuna kralların yemeği olmamış papa bile istanbulda levrek yedi kökü kurumasında daha çok tutmaya uğraşalım inşallah
Yer:İSTANBUL
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
cevat2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-01-2007, 22:12   #14
cevat2
Kaptan

cevat2 kullanıcısının avatarı

bunları yazarken istanbuldada balık yok değil ama tekneniz yoksa işiniz keyifli değil çünkü boğazda çok çeşitli balık yakalamak mümkün ama balık yapan yerlerde herdaim birsürü adam herkes dipdibe çapari yapıyorsun herbeşon atışta illaki birilerinin oltası ya seni bulur ya senin oltan başkasını atçek yaparsın yanyana bekleki yanındakiler atsın arkandaki meraklılar çekilsin birde yanındakiler tipitipse albaşına belayı geçen hafta kulelide çapari yapıyoruz adam benden sora attı çekerken karıştık takımı mahvettin diye başladı homurdanmaya takımda 1 lira kopardım oltasını tutuşturdum eline 5 renk çapari seç beğen diye bu seferde o benim uğurlu takımımdı diye zor ayırdılar biraz cool adam işi ben sevmiyorum onun için en güzeli tekne ile kafadar ekip işi
Yer:İSTANBUL
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
cevat2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-02-2007, 08:38   #15
gokseldbuga
Guest

Yıllarca Istanbulda yaşadım, tek tuttuğum balık, Yeni kapı açıklarından koca bir Karagözdü, hatta "anaaa burda da karagöz varmış" olmuştum. Sonra Istanbula daha çok alışınca ve ne tip balıklar çıkar nasıl avlanılır öğrendikçe vazgeçtim avlanmaktan. Ilk olarak parmak kadar balıklardan 7-8 tane birarada çekip bundan zevk alacaksın, sonra koyu renkli yağlı balıkları seveceksin ve de 100 kişi birarada olta atmaya alışacaksın.
Ben beyaz balık severim , beyaz olacak, mangalda pişecek, tadı damağımda kalacak. Balık dediğin kafa atar, yakaladığın zaman yüreğin pır pır eder sağ salim çekene kadar.
En önemlisi, huzur dolu bir ortamda balık avlamaktır, dır dır olmayacak, gürültü olmayacak, uzun aralıklarla ufak muhabbetler olacak, balık yakalandığında herkes sevinirken bri o kadar da çatlayacak. Budur balık avının zevki, ben Istanbulda avlanmadım, iyi de yapmışım, biriktirip biriktirip Izmire saklamışım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-02-2007, 09:56   #16
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Bende Göksel gibi içiçe olmayan,sakin sessiz ve huzur dolu ortamları severim.Yöremiz eskisi kadar pek bereketli olmasa dahi,sessiz huzur dolu ortamlarımız hala bol miktarda var.Ama çok büyük bir hızla her tarafda yapılaşma da devam etmiyor değil....
Yazın Mersin İlimizden gelen bacanağım ile İzmir ve civarını biraz gezdik ve ilk dediği bizim oralarda bu denli girintili çıkıntılı koylar hiç yok olmuşdu....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-02-2007, 10:58   #17
aganta borina borinata
Guest

Alıntı:
Uzm.Dr.Rastgele tafarından gönderildi
Bende Göksel gibi içiçe olmayan,sakin sessiz ve huzur dolu ortamları severim.Yöremiz eskisi kadar pek bereketli olmasa dahi,sessiz huzur dolu ortamlarımız hala bol miktarda var.Ama çok büyük bir hızla her tarafda yapılaşma da devam etmiyor değil....
Yazın Mersin İlimizden gelen bacanağım ile İzmir ve civarını biraz gezdik ve ilk dediği bizim oralarda bu denli girintili çıkıntılı koylar hiç yok olmuşdu....

gerçektende ege bölesi kadar koylara sahip değil akdeniz...ama çok çeşitli zemin yapısı var...ve sularının ılık olmasından dolayı kışında gayet bereketli avlar yapılabiliyor...mersin kıyı boyunca sürekli bi yerleşim yapısına sahip...tabi bu kıyılardaki balıkları da etkiliyor...ama mersinden doğuya ve batıya uzandıkça balık sayısıda artıyor...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-02-2007, 10:17   #18
ADNAN
Organizatör

ADNAN kullanıcısının avatarı

cevat arkadaşım, maşşallah epey gezmişsin tebrik ederim helal olsun hem ailevi durumu da halledip av yapmak herkezin harcı değil .karaburun 'a da gitmişsin keşke haberimiz olsaydı da seni orada tekne ile balığa çıkaracak arkadaşlarımız vardı, neyse bir daha ki gelişini ayarlıyabilirsen kısmet bizim grupla beraber çıkarız cevat karaburun dediğinde benim için akan sular duruyor deniz den balık çıkmasada yani av bereketli olmasada oranın havası ,doğal güzelliği, insanlarının dürüstlüğü, denizin rengi beni çok etkiliyor kısaca karaburuna aşığım.bence üzerine yok karaburunun.
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları