Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > Kamışlarla İlgili Herşey

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 28-12-2006, 03:38   #11
MEHTERAN
Kaptan

MEHTERAN kullanıcısının avatarı

Paylaşımına sonsuz teşekkürler dogan.Alttaki sıkmanın yerine 30 cm civarında demir çubuk düşünürsek kenar avcıları içinde güzel olur diye düşünüyorum.
Sponsored Links
Eski 28-12-2006, 07:39   #12
aganta borina borinata
Guest

gürkan bey...nette kıyı kamış tutucuları içinde bi çok farklı model var...ancak türkçe sayfalarda genelde standart google grafiklerde "rod holder" diye bi arama yaparsanız daha kullanışlı bi çok modelle karşılaşabilirsiniz...

erol abi sırtı konusunda haklı...sırtıda böyle bi aparat kullanmak isteyecekler daha sağlam bi kamış tutucu kullanmalılar...

resmini verdiğim model yapılması kolay ve daha çok tekneden sarkıtma yapacaklara önerilir...yukarıda yazdığım ingilizce aramayı yaptırarak sırtı için kamış tutucularıda görebilirsiniz...biraz zaman ayırarak bi çoğunu kendinizinde yapabilmesi olası... tabi bi takım alet ve edavatlarınız varsa...

rastgelsin...

Bu mesaj en son " 16-01-2007 " tarihinde saat 09:42 itibariyle aganta borina borinata tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-12-2006, 10:07   #13
Rauf
Guest

Erol bey albanın böyle bir ürünü olduğunu bilmiyordum bakıcam ben bu kamış tutucuyu teknede su üstünde cekilecek sırtı icin hazırlıyordum yani elimle sınarit veya benzer balıklar icin sırtı cekerken buna takılı kamışta zargana veya melenurya icin düşünüyordum bende biraz zayıf olduğunu düşündüm tutucuya iki köprü attım.[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....][Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] zaten kullanacağım kamışın uzunluğu biryirmi falan zorlamaz sanırım iyi günler erol ustam.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-12-2006, 11:47   #14
aganta borina borinata
Guest

rauf abi ellerine sağlık...aşıyorsun olayı...çok güzel oluyor vallahi...bittiği zamanda resimlerini ekle lütfen...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-12-2006, 14:55   #15
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Rauf abi,gayet güzel olmuş,aşağıya bir tarihte hem tekneden hemde kıyıdan kullanılabilecek,piyasa bir ara satılan hazır düzeneği çantaya monte etmiştim,yani bir nevi Çantalı kamış tutucu...
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg Çantalı kamış tutucu.jpg (47,8 KB, 46 Görüntülenme)

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-12-2006, 17:46   #16
Rauf
Guest

Alıntı:
aganta borina borinata tafarından gönderildi
rauf abi ellerine sağlık...aşıyorsun olayı...çok güzel oluyor vallahi...bittiği zamanda resimlerini ekle lütfen...

rastgelsin...
ya doğan bu şeyler bizim icin ufak tefekler mesleğimizden dolayı ama işte takımımız varda tezgahımız yok gazi paşaya arkadaşa gidiyorum vakit bulunca onun kurulu düzeni var orda biraz uğraşıyoruz .bu tutucuyu biraz değişik yapıcam tekneye bağlama durumuna göre ama bittiği zaman resmini eklerim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-12-2006, 17:54   #17
Rauf
Guest

Erol bey valla sizin her takım portatif cıkrık öyle bu öyle herhalde teknede portatif değildir? gecen gün süleyman bey ile derin su sırtısı nı konuşuyorduk sizinle denediklerini anlatmıştı güzel muhabbetti.ama kaliba şanssınız yokmuş ben daha oralara (o kunulara) gelmedim şu derin su işini bir halledelimde sonra düşünürüz iyi günler dileklerimle selam ederim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-12-2006, 18:35   #18
eşref sürek
Tayfa

bunun aynısını kısık alba stardan aldım iki tip var plastik ve demir olanı fiyatıda 23 ve 27 ytl ben plastiğini aldım kullanımı rahat tavsiye ederim herkese rastgele
eşref sürek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-12-2006, 18:51   #19
Rauf
Guest

Alıntı:
eşref sürek tafarından gönderildi
bunun aynısını kısık alba stardan aldım iki tip var plastik ve demir olanı fiyatıda 23 ve 27 ytl ben plastiğini aldım kullanımı rahat tavsiye ederim herkese rastgele
Eşref kardeşim teşekkürler verdiğin bilgiler icin bakıcam iyi günler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-12-2006, 00:22   #20
eşref sürek
Tayfa

abi yazmayı unuttum benim aldığım bu aleti üç teknede denedim mursan yerliyurt isatek tipi fiber teknelerin yan taraflarına 1 cm kısa geldi bağlantı parcasından 1.5 cm kestim teknenin kenarlarına tam oldu benimki plastik olduğu için sıkma vidasına ve karşılığınnın arasına bir bez parcası koyunca yerinden oynamıyor daha sağlam oluyor çorludan selamlar kurban bayramını veyeni yılını şimdiden kutlar yeni yılda bol balık tutmanı dilerim
eşref sürek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları